YouTube / NASA Goddard

На Місяці знайшли камінь земного походження

  Камінь сформувався під поверхнею планети на глибині близько 20 км

  Під час проведення аналізу одного зі зразків місячного ґрунту, який доставила на Землю місія Аполлон-14, міжнародна група вчених зі Швеції, Австралії й США знайшла камінь земного походження. Про таке повідомляє Science Alert.

  Знайдений камінь – це шматочок кварцу, польового шпату і циркону вагою 2 грами.

  Слід зазначити, що такі мінерали рідко зустрічаються на Місяці, але поширені на Землі. Хімічний аналіз показав, що камінь сформувався в окисленій системі при температурі, подібній до Землі, а не в умовах температури Місяця.

  Науковці припускають, що камінь міг полетіти із землі близько 4 млрд років тому, коли астероїд або комета врізалися в нашу молоду планету і в космос відправилися безліч осколків. Оскільки Місяць був набагато ближче до Землі в той момент – приблизно в три рази ближче, ніж зараз – частина цього сміття могла виявитися там.

  "Це незвичайна знахідка, яка допомагає намалювати кращу картину ранньої Землі і бомбардувань, які змінили нашу планету на зорі її життя", – наголосив планетолог Девід Крінг з Місячного і Планетарного інституту.

  За його словами, камінь сформувався під поверхнею планети на глибині близько 20 км, де він залишався до тих пір, поки сильний вплив не відкинуло його в космос.

  Під час польоту на місяць та подальших зіткнень камінь був частково зруйнований, близько 3,9 мільярда років тому. Потім він був повернутий на поверхню близько 26 мільйонів років тому, під час удару, який призвів до появи кратеру Конус. Камінь залишався на поверхні до тих пір, поки не був вивезений на Землю астронавтами.

  Як повідомляв 5.UA, космічне зіткнення, після якого Місяць відколовся від Землі, залишило на нашій планеті хімічні елементи, важливі для виникнення життя.

  Попередній матеріал
  У стамбульській Святій Софії з’явиться аудіогід українською мовою – посол
  Наступний матеріал
  На автопідходах до Кримського мосту обвалилися штучно створені насипи – фото
  Loading...

  Вперше в історії: під час місячного затемнення вдалося зафіксувати падіння метеорита

  Вчені з'ясували, чому Місяць відколовся від Землі

  Науковці з'ясували призначення статуй на острові Пасхи

  У КНР заборонили створювати ГМО-людей

  Українську наукову станцію "Академік Вернадський" вперше за довгий час модернізують: що змінять

  Уже не так мило: канадські вчені вперше зафіксували на відео зайців-канібалів