'Розумні' ліхтарі у Кропивницьку
'Розумні' ліхтарі у Кропивницьку 5.ua

"Совеня" заощаджує 3 мільйони на рік: Кропивницький переходить на "розумне" освітлення вулиць

Комп'ютерну програму інтерактивної системи освітлення вулиць місту подарував її розробник

Маєш проблеми з енергоресурсами? Навчись заощаджувати. Унікальну для України систему розумного освітлення вулиць впроваджують у Кропивницькому. Вона дозволяє заощаджувати електроенергію. Пілотний проект започаткували на трьох вулицях обласного центру. Загалом встановили 114 ліхтарів. Система запрограмована на астрономічний годинник, який вмикає світло одразу з настанням сутінок і самостійно регулює його потужність. Про енергоефективність по-українськи – сюжет "5 каналу".

Віднедавна освітлення на вулиці Ушакова контролює "совеня" – інтерактивна система освітлення вулиць. Цю комп'ютерну програму місту подарував її розробник. Комунальники ж – закупили світлодіодні ліхтарі з дистанційним керуванням.

Директор КП "Міськсвітло" Дмитро Тоток розповідає: "Якщо руху на вулиці немає – транспорт не їздить, люди не ходять – то освітлення якби засинає, притухає до 5% споживання. Як з'являється подразник – люди або транспорт – система просинається і на повну потужність запускається…. Термін їх експлуатації – 25 років".

Загалом, у місті встановили 114 таких ліхтарів. Їхню роботу на комп'ютері відстежує диспетчер. Коли якась з ламп перегорить – ця інформація одразу з'являється на моніторі.

"Якщо раніше диспетчер бачив схему, яка винесена в паперовому носії і потім частково ми бачимо щит, то зараз ми бачимо кожен світильник, який керується фактично в режимі онлайн", – пояснює начальник ГУ ЖКГ Кропивницької міськради Віктор Кухаренко.

Ліхтарі вмикаються із настанням сутінок. Після 23:00 вони світять на половину потужності, а після першої ночі – лише на 10%. І запалюються яскравіше, якщо по вулиці є рух.

"Система розумного освітлення працює поки що лише на трьох вулицях. Але до кінця року комунальники обіцяють збільшити кількість новітніх ліхтарів утричі. За їхніми попередніми підрахунками, завдяки цьому щороку можна буде заощаджувати на електриці до 3 мільйонів гривень. 

Сергій Михайлін, Олександр Донцов, Анатолій Басистий, "5 канал"

Попередній матеріал
"Відповідно до міжнародних стандартів": у МОЗ переймають світовий досвід лікування туберкульозу – спецрепортаж
Наступний матеріал
Тетерук: Необхідні українській армії боєприпаси знаходяться у підземних сховищах і не здетонували
Loading...

З 1 березня в Україні зростає ціна на електроенергію

Нацкомісія вирішила не підвищувати оптову ціну на електроенергію з 1 квітня

Щоб не залежати від окупанта: в Авдіївці побудують лінію електропередач із підконтрольної території

Замість обіцяного зниження в Україні підвищать оптову ціну на електроенергію

Люди перекрили трасу між Кропивницьким та Миколаєвом – вимагають виплатити зарплатню

"Живий ланцюг" через Дністер: чому на Одещині протестують проти будівництва ГЕС