Хакер
Хакер Shutterstock

РНБО повідомила про російські кібератаки на українські сайти сектора безпеки та оборони

  Читайте по-русски
  Атака здійснюється з ІР-адрес, які належать російським мережам обміну трафіком

  Українські ресурси сектора безпеки і оборони зазнають DDoS-атак з ІР-адрес, які належать російським мережам обміну трафіком. Про це повідомила Рада національної безпеки і оборони.

  "Починаючи з 18 лютого цього року, Національний координаційний центр кібербезпеки при РНБО України фіксує масовані DDoS-атаки на український сегмент інтернет, переважно на вебсайти сектора безпеки і оборони. Зокрема атаки здійснювалися на сайти Служби безпеки України, Ради національної безпеки і оборони України, ресурси інших державних установ та стратегічних підприємств. Встановлено, що джерелом цих скоординованих атак були ІР-адреси, які належать певним російським мережам обміну трафіком", – йдеться в повідомленні.

  В РНБО зазначили, що зловмисники використовують новий механізм кібератак, який не спостерігався раніше під час подібних інцидентів.

  "Під час атаки вразливі веб-сервери державних органів інфікуються вірусом, який приховано робить їх елементом бот-мережі, що використовується для DDOS-атак на інші ресурси. При цьому системи безпеки інтернет-провайдерів визначають скомпрометовані веб-сервери як джерело атак та починають блокувати їхню роботу шляхом автоматичного внесення до "чорних списків". Таким чином, навіть після закінчення фази DDoS атаковані веб-сайти залишаються недоступними для користувачів", – пояснили в РНБО.

  В Нацраді додали, що фахівці Національного координаційного центру кібербезпеки надають консультації та технічну допомогу для виявлення та реагування на цей вид кібератаки і пропонують одразу повідомляти НКЦК у разі виявлення компрометації сайтів чи DDoS-атак на адресу [email protected].

  Нагадаємо, в липні 2020 року Євросоюз вперше в історії ввів санкції проти Росії та Китаю за кібератаки.

   

  Попередній матеріал
  Стало відоме ім'я загиблого на Донбасі військового
  Наступний матеріал
  Напад на конвой ООН: у Конго загинув посол Італії Лука Аттанасіо
  Loading...