Huawei
Huawei Shutterstock

Обладнання для 5G: США компенсують різницю в ціні, якщо Україна відмовиться від Huawei

  Читайте по-русски
  Український прем'єр-міністр та заступник держсекретаря США провели перемовини

  Уряд США готовий компенсувати різницю у вартості телеком-обладнання для розгортання мережі 5G, якщо Україна відмовиться від послуг китайської Huawei та обере іншого постачальника. Таку заяву зробив заступник держсекретаря США з питань економічного розвитку, енергетики та довкілля Кіт Крах, передає "Радіо Свобода".

  "Ви можете запитати себе: чому пропозиція Китаю нижча? Чому вони надають такі дешеві послуги? Тому що вони хочуть дістати ваші дані… Уряд США, зокрема DFC (Американська корпорація фінансування міжнародного розвитку – ред.) може покрити різницю в ціні", – цитує видання слова американського урядовця.

  Ця заява прозвучала фактично після перемовин з українським прем'єр-міністром Денисом Шмигалем, який висловив публічну підтримку принципам ініціативи "Чиста мережа".

  Заступник держсекретаря Крах підтримав це рішення і наголосив, що це допоможе Україні інтегруватися до НАТО та ЄС, більшість членів яких приєдналися до "Чистої мережі". Також за підтримку ініціативи подякував держсекретар США Майк Помпео.

  "Вітаємо підтримку Україною принципів "Чистої мережі". Дякуємо уряду України та прем'єр-міністру Денису Шмигалю за вашу прихильність забезпеченню вашого суверенітету, захисту приватного життя громадян та інтелектуальної власності", – написав Помпео в Twitter.

  У посольстві США в Україні уточнили, що Київ поки офіційно не приєднався до ініціативи, але висловив підтримку її принципам. У "Чистій мережі" беруть участь держави та телекомунікаційні компанії, що працюють над захистом даних громадян від доступу до них,  зокрема і китайських спецслужб.

  У серпні 2020 року влада США оголосила ініціативу "Чиста мережа". Згідно з цією програмою, китайські виробники не зможуть проводити попередню інсталяцію розроблених в Америці програм на свої смартфони, також обмежується участь китайських компаній у розвитку мереж 5G. Загалом, програма, за задумом США, має захистити інтернет-мережі від втручання зловмисників, включно з приватністю громадян і найбільш конфіденційною інформацією компаній. Китай виступає з різкою критикою ініціативи.

  Нагадаємо, раніше міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що Держспецзв'язку України порушила законодавство, підписавши меморандум із Huawei.

  Попередній матеріал
  Колишнього бранця Кремля Шумкова зустрічають на пункті пропуску "Бачівськ" на Сумщині
  Наступний матеріал
  "Дуже потрібне обладнання": кисневі концентратори від Порошенка передали в лікарні на Рівненщині та Тернопільщині
  Loading...