Нобелівська премія
Нобелівська премія Depositphotos

Новий погляд на ринок праці: оголосили лавреатів премії Нобеля з економіки

  Читайте по-русски
  Нагороду розділили між собою одразу троє вчених

  Лавреатами Нобелівської премії з економіки (премії Шведського центрального банку з економічних наук імені Альфреда Нобеля) цього року стали троє вчених – канадець Девід Кард (Каліфорнійський університет у Берклі), американець Джошуа Ангріст (MIT, Кембридзький університет) і нідерландець Гвідо Ібменс (Стенфордський університет).

  Про це повідомили у пресслужбі Нобелівського комітету. Оголошенням переможців у цій номінації офіційно завершується "Нобелівський тиждень".

  Девіда Карда удостоїли за "емпіричний внесок в економіку праці". Ангріста та Ібменса – "за методологічний внесок в аналіз причинно-наслідкових зв'язків".

  "Девід Кард, Джошуа Ангріст і Гвідо Імбенс надали нам новий погляд на ринок праці і показали, які висновки про причину і наслідок можуть бути зроблені з природних експериментів. Їх підхід поширився на інші сфери та здійснив революцію в емпіричних дослідженнях", – вказали в Нобелівському комітеті.

  Зауважимо, що формально нагорода не є Нобелівською премією, адже Альфред Нобель не зазначив категорію "економіка" у своєму заповіті. Попри це вона вважається не менш престижною і має такий самий грошовий еквівалент. У пам'ять про видатного хіміка та мецената премію в галузі економічних наук заснував Королівський банк Швеції. Її вручають щорічно від 1969 року.

  Нагадаємо, раніше назвали лауреата Нобелівської премії з літератури 2021 – за "безкомпромісне осмислення наслідків колоніалізму".

  Попередній матеріал
  Рада Євросоюзу продовжила санкції проти Росії та Сирії за застосування хімічної зброї
  Наступний матеріал
  "Пересадили з іншої машини": таксист, який віз Полякова перед смертю, змінив свої свідчення – ЗМІ
  Loading...