5 канал

"Нова енергія": В Івано-Франківську відкрили інтерактивне наукове містечко

У планах також розвивальні заняття для дітей

Наукове містечко з'явилося в Івано-Франківську. Відкрили його на базі Національного технічного університету. Заохочують до науки за допомогою ігор та інтерактивних дослідів. У планах також розвивальні заняття для дітей – до прикладу з тривимірного моделювання. А ще корисні тренінги для дорослих. 

За звичайними дверима одного з корпусів Університету нафти й газу – цілий інтерактивний світ. Одразу при вході гостям пропонують проїхатися на незвичному велотренажері. Він здатний перетворити механічну енергію на світло.

Андрій Яворський, член команди наукового містечка, розповідає: "Можна побачити відповідно взаємозв'язок механічної енергії по навантаженню на власних м'язах із загоранням електролампочок. Займаючись таким фітнесом, можна за півгодини зарядити телефон"

Охочих проїхатися не бракує. Щоправда засвітили усі лампочки вдається не одразу. Поруч пропонують підзарядити гаджет за допомогою рук, адже людина під час інтенсивних тренувань може виробити біля 150 Ватт механічної енергії, яку можна трансформувати в електричну. 

Створювати можна не лише енергію, а навіть гори та річки. За допомогою звичайної, здавалося б, пісочниці. Та весь секрет тут у доповненій реальності.

Технічний директор наукового містечка Любомир Жовтуля пояснює: "Звичайна пісочниця, поверхня якої знімається, комп'ютером обробляється і транслюється вже топографічне зображення. Ми можемо створити будь-який рельєф, просто пересунувши пісочок. Потримавши руку, ми імітуємо хмаринку. З неї падає дощик, набирається водичка".

5 канал

Так званий "Ефект Магнуса" демонструє син науковців Вадим. Поки мама з татом працюють, малий випробовує повітряний баскетбол.

Творці наукового містечка кажуть, що ігрові установки сконцентрували, щоб у ненав'язливій формі зацікавити людей наукою.

"Свідомість сухою лекцією важко змінити, вона не завжди дає ефект. А більшість цього хочемо проводити в ігровій доступній формі, щоб дитину зацікавило що таке сонячна система, що таке планети, звідки з’являється віртуальна реальність", – зауважує керівник проекту Максим Карпаш.

Заняття у науковому містечку планують проводити щонайменше раз на тиждень – це для малечі. А для дорослих запланували низку лекцій та тренінгів. Наприклад, представникам ОСББ розкажуть, як заощаджувати енергоресурси.

Наталія Лозовик, Андрій Гаргара, "5 канал"

Попередній матеріал
"1-й меморіал Героїв АТО": У Києві військові позмагалися між собою у Спартакіаді силових видів спорту
Наступний матеріал
На сході Франції вже майже 20 років будують "середньовічний замок"
Теги:
Loading...

Науковці виростили велетенський тризуб

Учні Малої Академії Наук презентували власні старт-апи

Переселенці-хіміки взялися заохочувати дітей до науки

Науковці пояснили здатність мозку до передбачення

Науковий пікнік у Харкові: чим дивували вітчизняні фізики та хіміки

Науковець назвав причину руйнівних повеней в Європі