На сході Франції вже майже 20 років будують 'середньовічний замок' 5 канал

На сході Франції вже майже 20 років будують "середньовічний замок"

Замок Геделон – це, передусім, експеримент французьких археологів

На сході Франції вже майже 20 років будують середньовічну кам'яну споруду чотири десятки будівельників та більше 200 волонтерів. 

Каменярі, ковалі та теслярі – такою є бригада, яка будує замок Геделон у Бургундії. Тут жодних екскаваторів, підйомних кранів та зварювальних апаратів. Робітники використовують лише середньовічні методи. І носять відповідне вбрання.

Нік Плетт, тесляр, каже: "Мені не подобаються електронні пристрої для будівництва, за винятком хіба що дриля. Коли я сюди приїхав, я зрадів. Адже тут немає сучасних засобів. Зручно працювати і з пилками, які використовували вісім століть тому".

Матеріали для будівництва також природні: каміння, глина, пісок, дерево та вода. Усе це видобувають самі робітники неподалік будівельного майданчика.

Такі незвичайні заходи потрібні, щоб мати чітке уявлення про будівництво середньовічних споруд, кажуть автори проекту. Замок Геделон – це, передусім, експеримент французьких археологів. Під час таких дослідів науковці часто знаходять відповіді на загадки, які століттями не можуть розгадати історики. Ідея побудувати на цьому місці замок з'явилася після того, як неподалік знайшли руїни схожої середньовічної споруди. Геделон почали зводити 1997-го року. А планують завершити роботи не раніше 2020-го.

Каменяр Клемент Жерар зауважує: "На цьому будівництві інколи ти просто втрачаєш віру в свої сили. У сучасному світі ми будуємо дуже швидко, адже існує велика конкуренція. А тут ми концентруємося передусім на якості і на відповідності духу епохи. Тож доводиться на якийсь час забувати про комфорт, який нам дарує XXI століття, і призвичаюватися до роботи в незвичайних умовах".

Замок почали будувати на гроші Євросоюзу, місцевого бюджету та французьких меценатів. Утім, із часом проект і сам став приносити прибутки. За 19 років недобудова стала місцевою меккою для туристів. Щороку замок відвідують близько 300 тисяч людей.

Насправді ж за середньовіччя такі замки будували удвічі швидше. Автори проекту впевнені – в цьому разі важливіша не готова споруда, а сам процес її будівництва.

Арсен Цимбалюк, "5 канал"

Попередній матеріал
"Нова енергія": В Івано-Франківську відкрили інтерактивне наукове містечко
Наступний матеріал
США викрили чергову брехню Росії на засіданні Радбезу ООН

У Китаї добудували найдовший у світі скляний міст

У Китаї наступного року розпочнуться зйомки екранізації Tetris

У Маямі збудували найвищий пісочний замок – майже 14 м

Перлина туристичної Львівщини Золочівський замок - руйнується

У Китаї в Харбіні на фестивалі снігу та льоду збудували фантастичний крижаний замок (фото)

5 канал - трансляція наживо