5 канал

"1-й меморіал Героїв АТО": У Києві військові позмагалися між собою у Спартакіаді силових видів спорту

Мірялися силою і у відносно новому для України виді спорту – якутській тязі

Понад сотня військовослужбовців Київського гарнізону позмагалися між собою у Спартакіаді силових видів спорту "1-й меморіал Героїв АТО". П'ять команд у нелегких двобоях з'ясовували, хто найсильніший та найбільш вправний, - завзято перетягували канат та запекло боролися за палицю у відносно новому для України виді спорту – якутській тязі. А от у богатирських іграх – технічно найскладніших – свою вправність демонстрували лише чотири спортсмени.

Емоційні вболівальники підтримують побратимів у боротьбі за трофей – дерев'яну палицю. Якутська тяга – так називається відносно новий для України вид спорту. Щоб перемогти у двобої, слід не лише докласти силу, а й спантеличити супротивника несподіваним маневром.

Не менші пристрасті вирують і на іншій локації. Команди перетягують канат. Перемагають ті, хто знає, як.

Військовслужбовець ЗСУ Антон Дубровський не гає намарно жодної хвилини – розминається перед нелегким змаганням із силового екстриму. Уже шість років він займається богатирськими іграми. Каже, мотивація одна – щоразу перемагати самого себе.

"Ви знаєте анекдот про українця, який у космосі скакав, скакав, вже помирав на Марсі, потім кинув шапку – ось там ще бурячки посаджу. Цікаво, що буде далі. Це сьогодні ти не можеш одне, а далі ти йдеш, йдеш, стає цікаво. І тобі вже стає досягнутого мало", – каже Дубровський.

5 канал

Замість бурячків у богатирів інше завдання. Кантувати покришки, вагою по 360 кг, носити фермерською ходою у кожній руці по 130 кг, підіймати штангу у півтора центнера.

Денис Дубровський, військовслужбовець ЗСУ, говорить: "На силовий екстрим ми виставили спортсменів, які мають уже уяву про це, бо це дуже складний технічно вид спорту. Ви знаєте, про те, що ми кілька років утримували звання найсильнішої нації у світі? І оце зараз будуть проводитись у нас, не на професійному, на аматорському рівні, але ж все буде по-справжньому".

За словами журналістки Лесі Головатої, українська військова машина КРАЗ вагою 15 тонн, а з обладнанням – і усіх 20. Сьогодні українські богатирі спробують протягнути її на кілька метрів попереду, щоби побити власні рекорди.

Перша спроба спортсменів – невдала. Вантажівка стоїть, як укопана. Утім, на поразку ніхто не налаштований. Імпровізована нарада – і судді сходяться на тому, що машина не на рівному асфальті, ще й під нахилом. Через 5 хвилин інша позиція й багатотонне авто слухняно їде за силачами.

Свої рекорди, перемоги й просто досягнення військові присвятили Героям АТО.

Леся Головата, Олександр Фенько, "5 канал"

Попередній матеріал
Деканоідзе: Поліція подбає про дітей загиблих у Дніпрі патрульних
Наступний матеріал
"Нова енергія": В Івано-Франківську відкрили інтерактивне наукове містечко

"З війни до миру": В Києві відбувся родинний фестиваль для бійців АТО

Спортивна реабілітація: У Кривому Розі ветерани АТО зіграли з ФК "Кривбас"

Штаб АТО: Окупанти відкривали вогонь з протитанкового ракетного комплексу по Попасній

ОБСЄ фіксує збільшення кількості вибухів у зоні АТО у кілька разів

Футбольна реабілітація: У Вишневому під Києвом стартувала Ліга учасників АТО

5 канал - трансляція наживо