www.asianscientist.com

Нобелівську премію з медицини присудили японському вченому

  Науковець досліджував механізми аутофагії

  Нобелівську премію в галузі фізіології та медицини цього року присудили японському вченому Йосінорі Осумі "за відкриття механізмів аутофагії" (процес, в ході якого клітина перетравлює власні органели). Про це йдеться у повідомленні на сайті премії.

  "Цьогорічний лауреат Нобелівської премії виявив і з'ясував механізми, що лежать в основі аутофагії, фундаментального процесу для розкладання та утилізації клітинних компонентів", – йдеться в повідомленні.

  Як стало відомо, "відкриття Осумі призвело до нової парадигми в розумінні того, як клітина переробляє свій вміст. Його відкриття проклали шлях до розуміння принципового значення аутофагії у багатьох фізіологічних процесах, таких як адаптація до голодування або відповідь на інфекцію. Мутації генів аутофагії можуть стати причиною хвороб, а сам процес бере участь у кількох захворюваннях, включаючи онкологічні та неврологічні захворювання".

  Минулого року лауреатами Нобелівської премії в галузі медицини стали вчені з Ірландії, Японії й Китаю – Вільям Кемпбелл, Сатосі Омура і Ту Юю. 

  Зазначимо, що розмір Нобелівської премії – 8 млн шведських крон ($952 тисячі). Як відомо, упродовж цього тижня у Швеції оголошують лауреатів Нобелівських премій. Церемонія вручення нагород традиційно відбудеться пізніше – у грудні цьогоріч.

  Дивіться такожБританські вчені навчилися "програмувати" сперматозоїди та працюють над "самозаплідненням людини"

  Попередній матеріал
  Справа "Скіфського золота" у Нідерландах: РФ активно включилася в цей процес
  Наступний матеріал
  У МЗС заявили, що відвідувати РФ небезпечно
  Loading...

  Японія надала Україні безвідплатні $460 тис. на освіту і медицину

  Американські медики навчать українських колег реабілітувати тяжкопоранених бійців

  Японські вчені з'ясували, як попередити перехід стовбурових клітин у ракові

  Британські вчені навчилися "програмувати" сперматозоїди та працюють над "самозаплідненням людини"