Астероїд
Астероїд 5 канал

NASA та ESA запускають проєкт захисту Землі від астероїдів – що про нього відомо

Читайте по-русски
Щороку на Землю падають тисячі тонн космічного сміття й каміння

Як захистити планету від астероїдів? Науковці NASA об'єднуються з європейськими науковцями, щоб спільно боротися з космічними загрозами. Якщо все піде за планом, то вже за кілька років людство зможе не боятися загрози з космосу. Докладніше про те, що саме придумали вчені, розповість кореспондент "5 каналу" Євген Пилипчук.

Створити космічний зонд, який вже за декілька років почне захищати Землю від астероїдів. Таку мету ставлять науковці з NASA та Європейського аерокосмічного агентства. Вони підписали угоду майже на 130 мільйонів євро. На думку науковців, лише такі рішучі проєкти вбережуть нашу планету від загрози з космосу.

"Раніше людство було безсилим проти зіткнення з астероїдами та іншими об'єктами, які рухаються в бік Землі. Але зараз у нас є технології і капітал, щоб вберегти себе. І це історичний момент. Протягом наступних кількох років апарат NASA вирушить до астероїдів-близнюків і зробить постріл в один із них", – каже Рольф Денсінг, директор Європейської аерокосмічної агенції.

Для проведення успішних випробувань зонд має пролетіти відстань у півтора раза більшу, ніж відстань від Землі до Сонця. Його запустять у напрямку астероїда Діморфос наступного літа.

Вже у 2026 році він зможе поцілити у потенційно небезпечний астероїд. За кілька років європейський космічний апарат, який долетить до цієї ділянки космосу, проаналізує, наскільки ефективні результати пострілу.

"Найбільша проблема – це відстань. Зонд повинен пройти дуже велику відстань. Його мета – підійти дуже близько до невеликого астероїда. А оскільки астероїди майже не мають гравітації, то зонд повинен мати дуже точне автономне керування. Він повинен спочатку знайти потрібний астероїд, а потім підійти до нього достатньо близько. Щоб проаналізувати влучання американського зонду, яке, як ми сподіваємося, буде успішним", – говорить Марко Фукс, генеральний директор Європейської корпорації багатонаціональних технологій.

Якщо місія буде вдалою, то астероїд Діморфос стане першим переміщеним завдяки винаходам людини космічним тілом. Це зі свого боку дасть людству інструмент для захисту власної планети. Адже щороку на Землю падають тисячі тонн космічного сміття і каміння. А захисту від небезпечних астероїдів дотепер не існує.

Євген Пилипчук, "5 канал"

 

Попередній матеріал
"Кошти Фонду боротьби з коронавірусом пішли не на дороги, а на відкати" – Чорновол
Наступний матеріал
Кернеса забрали на лікування в клініку Німеччини, де надають допомогу Навальному – ЗМІ
Loading...

Сенсаційна знахідка: вчені знайшли свідчення, що на Венері можуть жити мікроорганізми – сюжет

Учені розкрили загадку походження води на Землі

Астероїд розміром із багатоповерхівку наблизиться до Землі втричі ближче, ніж Місяць

На МКС зафіксували витік повітря, астронавти ізольовані в російському модулі

У Сонця могла бути близнючка

Космічний феєрверк: Hubble сфотографував вибух наднової