Марс наблизився до Землі
Марс наблизився до Землі 5 канал

Для життя на Марсі людям треба буде змінити ДНК

  Читайте по-русски
  Вчені вже ввели гени тихоходів в людські клітини, які в результаті стали стійкішими до радіації

  Щоб поселитися на Марсі, людству доведеться змінити свою ДНК. Про це повідомляє ABC News, передає "УНІАН".

  Пілотовані місії на сусідню планету, які NASA хоче почати в 2030-х роках, будуть важкими для астронавтів. Їм доведеться пережити високе радіаційне навантаження, шкідливу для кісток мікрогравітацію та інший негативний вплив на організм впродовж кількох років поспіль.

  Але першопрохідці, згідно з планами NASA, все одно мають зберегти фізичну здатність повернутися на Землю.

  Зовсім інша історія чекає тих, хто залишиться на Марсі назавжди. Експерти застерігають, що якщо люди захочуть жити постійно на сусідній планеті, їм доведеться піти на деякі зміни в генетичному коді.

  За словами астробіолога і геомікробіолога з Lunar and Planetary Institute в Г'юстоні Кенді Лінч, генетичній інженерії й іншим передовим технологіям "доведеться вступити в гру, якщо люди хочуть жити й процвітати, заводити сім'ї й лишатися на Марсі".

  Вчені вже ввели гени тихоходів, які славляться здатністю виживати в космічному вакуумі, в людські клітини під час лабораторних експериментів. У результаті, як пояснив генетик з Медичної школи Корнелла в Університеті Нью-Йорка Крістофер Мейсон, змінені клітини стали стійкішими до радіації.

  NASA й інші космічні агенції вже працюють над тим, щоб захистити здоров'я своїх астронавтів, зокрема за допомогою спеціальних щитів на космічних апаратах.

  Крім того, розробляються спеціальні фармакологічні препарати. Тож, за словами Мейсона, не буде великим концептуальним стрибком, якщо запропонувати захистити астронавтів ще й генетичними методами за умови, що вони будуть безпечними.

  Зазначається, що генетична інженерія може бути застосована не лише щоб захистити астронавтів і колоністів. Лінч вказує, що останні досягнення в галузі синтетичної біології можуть відкрити шлях до майбутнього, в якому "мікроби-дизайнери" допомагатимуть колоністам закріпитися на Марсі.

  "Це одна з речей, які ми насправді можемо зробити, щоб нам було легше створити потрібні умови, створити матеріали для побудови житла. Всі ці речі – це те, над чим учені працюють зараз, над створенням таких інструментів для нашої мандрівки на Марс", – розповіла Лінч.

  Нагадаємо, NASA презентувало літальний апарат, призначений для дослідження Марсу.

  Попередній матеріал
  Кабмін погодив призначення голови Київської ОДА
  Наступний матеріал
  В Україні назріває критична ситуація із запасами прісної води – WWF
  Теги:
  Loading...

  NASA показало літальний апарат, який досліджуватиме Марс

  У NASA презентували скафандри для польотів на Місяць і Марс – відео

  Залюднення Марсу: американський ВНЗ почав підготовку майбутніх колоністів

  "Мультипланетність": SpaceX показала багаторазовий корабель для польотів на Місяць та Марс

  Для польотів на Місяць і на Марс: SpaceX запустила ракету Starhopper – відео

  Були дощі і шторми: науковці довели, що на Марсі клімат був теплим 3-4 млрд років тому