Вагітність
Вагітність svitmam.ua

Чи впливає коронавірус на вагітність – дослідження

  Читайте по-русски
  Вплив коронавірусу на пізній стадії вагітності вивчили американські науковці

  Дослідники з Університету Вашингтона визначили, як вірус SARS-CoV-2 впливає на вагітність. Результати показали, що на пізньому терміні вагітності вірус не здійснює жодного негативного впливу. Про це повідомляє nv.ua з посиланням на Університет Вашингтона у Сент-Луїсі.

  Як повідомляється науковцями, для COVID-19 характерна пепломірна структура, яку також називають шиповидним білком або спайк-білком. Цей тип білка містить два вузли. Один прикріплює вірус до людської клітини, інший – за потрапляння цього вірусу всередину клітини.

  Вірус насамперед вражає легені, нирки, сечовий міхур, серце та кишечник, адже рецептор, який, власне, відповідає за потрапляння вірусу до клітини, міститься саме там.

  Під час процесу вагітності ключовим органом є плацента – саме завдяки ній матір забезпечує дитину корисними речовинами. Відповідно через плаценту коронавірус може впливати на організм дитини.

  Для того, щоб дослідити цей вплив, науковцями було зібрано дані про макроскопічний і мікроскопічний стан плаценти вагітних жінок від початку квітня до кінця липня 2020-го.

  Отже, на пізніх стадіях вагітності не було виявлено жодних відхилень. Усі параметри плаценти жінок, які перехворіли коронавірусом, були такими ж, як і у жінок, у яких цього захворювання не було.

  Утім, як зазначили науковці, про вплив хвороби на плаценту протягом ранньої стадії вагітності поки говорити зарано.

  Нагадаємо, у МОЗ розповіли, як сподіваються "оздоровити" статистику захворювань на COVID-19 в регіонах.

  Попередній матеріал
  Головреда білоруського телеграм-каналу NEXTA звинуватили в організації "масових заворушень"
  Наступний матеріал
  На Луганщині СБУ затримала бойовика "ЛНР"
  Loading...