Caesar, Archer, Paladin та Braveheart: потужна артилерія ЗСУ – "Бомба Ракета"

Артилерія ЗСУ 5 канал
Українські артилеристи щодня показують героїчні удари по ворогу із західного озброєння

Не лише війна дронів, а й артилерії. Нині арта залишається якщо не вирішальним, то основним фактором у веденні бойових дій. Українські артилеристи щодня показують героїчні удари по ворогу із західного озброєння. Руками наших артилеристів окупанту навалюють САУ Caesar, САУ Archer, американська М109А6 Paladin та британське "хоробре серце" AS 90 Braveheart.

Більше цікавого – дивіться в новому випуску "Бомба Ракета" о 20:00 п'ятниці, 15 грудня.

CAESAR

Французька самохідна артилерійська установка CAESAR – одна з найбільш популярних у світі колісних САУ. Пройшла війну в Афганістані, Лівані, Африці та Таїланді. Нині ці САУ є і на озброєнні ЗСУ. Це 155-міліметрова самохідна артилерійська установка, яка знищує живу силу противника, артилерійські батареї, а також забезпечує проходи у мінних полях і польових загородженнях.

Технології, автоматизація високого рівня і точність у роботі – це все про французьку 155-мм САУ CAESAR. Це гаубиці на колісному шасі, повнопривідному 6 на 6, що робить їх мобільними і маневреними. САУ CAESAR може поцілити по москолоті на відстані до 42-х кілометрів, а під час стрільби активно-реактивними снарядами з майже 50 кілометрів. За точність пострілів відповідає комп'ютеризована система керування вогнем із використанням супутникової навігації. Темп вогню, завдяки частковій автоматизації заряджання, становить 6 пострілів за хвилину. САУ обладнана автоматичною системою подачі снарядів. Екіпаж до 6–ти осіб.

Caesar – "саушка" нового покоління. Вона може вражати противника з високою точністю, за 20 кілометрів і більше від лінії фронту. На цій відстані, зокрема, часто розташовують артилерію, резерви чи склади, пункти керування. Caesar забезпечує живучість екіпажу і комфортні умови роботи. Артсистема оснащена системою управління вогнем, до складу якої входить приймач навігаційної системи NAVSTAR.

Archer

Одна з найсучасніших артсистем у світі. Archer – це шведська 155-міліметрова самохідна артилерійська установка. Основна перевага машини – повністю автоматизований процес заряджання гаубиці, тому розрахунок машини лише 3–4 особи. Стріляє Archer – до 9 пострілів за хвилину. Боєкомплект – 21 касетний високоточний снаряд. Дальність стрільби – 30 кілометрів звичайним снарядом, 40 – активно-реактивним і до 60-ти кілометрів – снарядом Excalibur. Українські артилеристи успішно використовували такі снаряди для ураження різноманітних російських об'єктів.

Ця САУ є ідеальною для контрбатарейного вогню. Машині потрібно менш як 30 секунд, щоб зупинитися та здійснити перший постріл і ще стільки ж, щоб залишити позицію. Також ця САУ із повною автоматизацією всіх процесів, коли екіпаж узагалі не торкається снарядів, хіба що під час завантаження боєкомплекту.

Артилерійський комплекс здатний вести вогонь усією номенклатурою боєприпасів стандарту НАТО, включно з боєприпасами BONUS та Excalibur, які нині використовують артилеристи ЗСУ. Додаткове озброєння – дистанційно керована система Protector з кулеметом калібру 12 і 7 міліметрів та системою димових гранат. Бойове та моторне відділення бойової машини – броньовані, кабіна захищена від куль стрілецького озброєння та уламків.

Paladin

Модифікація САУ M109 A6 має назву Paladin ("Паладін"). Є однією з найпопулярніших у США, хоча розроблена ще у 60-х роках минулого століття. Американські військові використовували цю зброю майже в усіх війнах. Нині вона ефективно гатить по окупантах і в лавах ЗСУ.

Дальність стрільби під час використання звичайного снаряда становить майже 25 кілометрів, під час ведення вогню активно-реактивними снарядами – до 30 км. Максимальна швидкострільність "Паладіна" – від 3 до 6 пострілів за хвилину. Має САУ і додаткове озброєння – на башті самохідної гаубиці змонтований кулемет М2 Browning калібру 12,7-мм. Але завдяки універсальності САУ можна встановити різні кулемети. Екіпаж арти – шість осіб: командир гармати, навідник, помічник навідника, механік-водій і двоє бійців, які заряджають зброю.

М109 Paladin обмінюється даними із центром керування вогнем батареї в автоматичному режимі. Приїхавши на позицію, Paladin буде готова до бою лише за 30 секунд. Заряджання снарядів у цій гаубиці здійснюється автоматичною гідравлічною системою. "Паладіни" вогнем підтримують наступ піхоти та нищать укріплення ворожих позицій. Броня САУ "Паладін" захищає її від куль стрілецької зброї та уламків артилерійських снарядів – це стандартна броня для таких артилерійських систем.

Додатковий захист від уламків броні, що утворюються під час потрапляння в башту снарядів, забезпечує внутрішня обшивка з кевлару. Американська гаубиця "Паладін" обладнана системою захисту від зброї масового ураження, індивідуальними засобами захисту екіпажу та системою кондиціювання повітря. Завдяки 155-му калібру ЗСУ не відчуватимуть дефіциту боєприпасів, адже вся отримана Україною артилерія – натівського зразка.

Військові аналітики переконані, "Паладіни" стануть якісними замінниками радянських артилерійських систем, якими також послуговуються в наших силах оборони. Наприклад, старі САУ "Акація", для яких уже бракує радянських боєприпасів.

Braveheart

AS 90, або "Брейвхарт", – артилерійська установка на гусеничному шасі з баштою, що обертається. Британське хоробре серце має 155-мм гармату. Застосовують усі стандартні боєприпаси НАТО цього калібру. Дальність стрільби САУ AS-90 становить від 25 кілометрів звичайними снарядами, і до 30 км – з використанням уламково-фугасних.

Під час використання снарядів збільшеної дальності гаубиця AS-90 з новим, довшим стволом здатна вистрілити по ворожих позиціях і на 40 км.

На башті встановлений кулемет калібру 7,62 мм для стрільби по повітряних та наземних цілях. Екіпаж – 5 осіб. Для найефективнішого використання високих балістичних характеристик нового ствола гаубиця AS-90 оснащена багатьма сучасними комп’ютерними системами – починаючи із системи прицілювання, що керує електромеханізмами повороту башти, вертикальним наведенням зброї, та закінчуючи системами навігації та зв’язку.

Бортова електроніка дає змогу кожній гаубиці AS-90 стати автономною бойовою одиницею. Ця САУ може стріляти "чергою" по 3 постріли за 10 секунд. Швидкострільність за умови інтенсивної стрільби – 6 пострілів за хвилину, тривалої – 2 постріли за хвилину. Боєкомплект становить 48 снарядів – 31 у башті та 17 – у корпусі й 1000 набоїв для кулемета. А ось гамселити ворогів із цієї САУ високоточними снарядами Excalibur – нереально, бо вони не сумісні.

САУ AS-90 має електрогенератор, що працює незалежно від основного двигуна. 155-міліметрові самохідні гаубиці – новітні автоматизовані системи, які здатні миттєво готувати дані для стрільби та знищувати будь-які цілі на полі бою з мінімальною витратою снарядів. Нічого схожого у військ окупантів немає. Переведення в бойове положення в САУ AS 90 відбувається менше ніж за хвилину. При цьому обслуга самохідної установки може перебувати в кабіні.

Нагадаємо, українські пілоти розпочали випробування шведських літаків-винищувачів Gripen.

Дивіться також: NLAW, Javelin, TOW: феєрична зброя проти руснявої броні – "Бомба Ракета"

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Попередній матеріал
Як не купувати зайвого і до чого тут тригери – "Не здуріти"
Наступний матеріал
Період ейфорії минув, Україні потрібен уряд національної єдності – Politico
Loading...