dt.ua

Астрофізики розкрили майбутнє Магелланових хмар

  Вчені поставили під сумнів теорію, за якою Велика й Мала Магелланови хмари будуть окремо поглинені Чумацьким Шляхом

  Вчені розкрили майбутнє Магелланових хмар. Науковці з Чилі, Бразилії та Італії заявили про те, що Велика Магелланова хмара (ВМХ) поглине Малу (ММХ) у результаті приливного руйнування до того, як обидві галактики стануть частиною Чумацького Шляху. Результати своїх досліджень астрофізики опублікували на сайті arXiv.org, повідомляє "Дзеркало тижня".

  Науковці поставили під сумнів теорію, згідно з якою Велика й Мала Магелланови хмари будуть окремо поглинені Чумацьким Шляхом. Раніше вченим було відомо, що близько 5% зірок у ВМХ рухаються в тому ж напрямку, що і зірки в ММХ.

  Висновки вчених грунтуються на нещодавно отриманих даних щодо металічності (вмісту в зірках елементів, важчих за гелій) і віку світил ММХ і ВМХ, які збільшили раніше відому вибірку. Зокрема, астрофізики розрахували ці параметри для розсіяного скупчення NGC152, розташованого у ММХ та прийнятого у дослідженні за еталонне. Вік і градієнт металічності NGC152 дорівнюють 2,6±0,6 млрд років і -0,19±0,09 відповідно. Ці дані відповідають моделям, в яких важка галактика, тобто ВМХ, поступово поглинає легшу (ММХ). На думку вчених, приблизно через 4 млрд років галактики стануть частиною Чумацького Шляху, а через 5 млрд років вони стануть частиною галактики Андромеда.

  Раніше астрономи помітили, що невелика галактика, розташована у групі Скульптор, поступово руйнується гравітаційним впливом гігантської галактики, розташованої поруч із нею. Виявлена галактика належить до типу карликових сфероїдальних галактик, але, на відміну від інших подібних галактик, вона має видовжену форму, спрямовану убік NGC253. Така форма галактики може вказувати на те, що на неї діє гравітаційний вплив більшої галактики, який сильніше діє на ближній бік.

  Як повідомляв 5.ua, NASA оприлюднило відео, на якому чорна дірка поглинає зірку.

  Попередній матеріал
  Волонтер розповів про проблеми з пальним та автомобілями для ЗСУ в зоні АТО
  Наступний матеріал
  Голова СБУ: Александров і Єрофєєв мали отримати значно більші терміни
  Теги:
  Loading...

  NASA та Microsoft створять виставку для віртуальних прогулянок Марсом

  Астрофізики заявили, що на Сонці може трапитися небезпечний для землян суперспалах

  NASA оприлюднило найдетальнішу на сьогодні гравітаційну карту Марса