Вчені створили генетично модифіковану рибку даніо-реріо, шкіра якої пофарбована в усі кольори веселки - і ще 63 кольори, повідомляє журнал Developmental Cell.
Така різноманітність має допомогти біологам відстежувати розвиток, рух і регенерацію окремих клітин в організмі.
Багатоколірну рибку отримали завдяки гену, який відповідає за червоний, синій і зелений флуоресцентні білки. Кену Посс з Університету Дьюка у США вдалося включити цей ген у частину генома, що відповідає за забарвлення клітин шкіри в ембріона.
Доросла риба на вигляд виявилася червоною, однак у променях ультрафіолету її шкіра заграла 70 кольорами. "Ми не знали, що такі візерунки виникнуть на шкірі, адже коли ви вносите гени тварин, не можна передбачити результат напевне", - зазначив Посс.
У кожній клітині шкіри риби - близько 100 копій гена. Розподіл їх за кольорами абсолютно випадковий: в одній клітці може виявитися, наприклад, 70 червоних, 20 зелених і 10 синіх білків. Кількість комбінацій базових кольорів сягає п'яти тисяч, хоча мікроскоп Посс дає змогу розрізнити лише 70%.
Тепер за допомогою "кольорової" риби і її потомства науковці зможуть відстежувати, як клітини переміщуються, працюючи над регенерацією шкіри і лікуванням травм. Біологи вже провели один такий експеримент: вони відрізали кінчик плавника і побачили, як і з якою швидкістю клітини сусідніх ділянок "йдуть" до місця пошкодження і закривають його.
Як повідомляв 5.ua, генетики створили собак з подвійною м'язовою масою.