cell.com

Американські вчені створили рибину зі шкірою 70 кольорів

  На вигляд риба - червоного кольору, однак у променях ультрафіолету її шкіра набуває 70 кольорів

  Вчені створили генетично модифіковану рибку даніо-реріо, шкіра якої пофарбована в усі кольори веселки - і ще 63 кольори, повідомляє журнал Developmental Cell.

  Така різноманітність має допомогти біологам відстежувати розвиток, рух і регенерацію окремих клітин в організмі.

  Багатоколірну рибку отримали завдяки гену, який відповідає за червоний, синій і зелений флуоресцентні білки. Кену Посс з Університету Дьюка у США вдалося включити цей ген у частину генома, що відповідає за забарвлення клітин шкіри в ембріона.

  Доросла риба на вигляд виявилася червоною, однак у променях ультрафіолету її шкіра заграла 70 кольорами. "Ми не знали, що такі візерунки виникнуть на шкірі, адже коли ви вносите гени тварин, не можна передбачити результат напевне", - зазначив Посс.

  У кожній клітині шкіри риби - близько 100 копій гена. Розподіл їх за кольорами абсолютно випадковий: в одній клітці може виявитися, наприклад, 70 червоних, 20 зелених і 10 синіх білків. Кількість комбінацій базових кольорів сягає п'яти тисяч, хоча мікроскоп Посс дає змогу розрізнити лише 70%.

  Тепер за допомогою "кольорової" риби і її потомства науковці зможуть відстежувати, як клітини переміщуються, працюючи над регенерацією шкіри і лікуванням травм. Біологи вже провели один такий експеримент: вони відрізали кінчик плавника і побачили, як і з якою швидкістю клітини сусідніх ділянок "йдуть" до місця пошкодження і закривають його.

  Як повідомляв 5.ua, генетики створили собак з подвійною м'язовою масою

  Попередній матеріал
  Через 10 днів Савченко поновить сухе голодування - адвокат
  Наступний матеріал
  Україна провела успішні вогневі випробування нових керованих ракет - РНБО
  Loading...

  Біля берегів Японії група дайверів зняла гігантського кальмара

  У США створили біополімерні хребці, здатні відновлювати тканини спинного мозку

  У соцмережах поширюють відео, на якому летюча риба нокаутує відеоблогерку