5 канал

"Здорово змінюватися": ветерани АТО про те, як знайшли себе в малюванні

Один із героїв пояснює – після війни саме через творчість відкрив у собі натхнення до нового життя

Фарбами та пензликами озброїлися ветерани АТО та волонтери, щоби взяти участь у виставці під назвою "Інше життя". Захід благодійний. Картини військових виставили на продаж, щоби зібрати кошти на допомогу талановитій молоді. Більше розповість Валерія Павленко.

Армієць Володимир вперше за 15 років взяв пензлик до рук, щоби намалювати картину. Він пояснює – після війни саме через творчість відкрив у собі натхнення до нового життя.

"Спочатку важко, як щось нове для кожної людини, воно завжди важко. Але головне – почати. Корабель – будемо казати, це як не стояти на одному березі", – зазначає військовослужбовець.

Кожен учасник виставки грає в англомовному театрі ветеранів АТО. Мову вивчали з нуля. Позаяк вже на початку травня – хочуть дебютувати із постановкою Шекспіра в оригіналі – "Дванадцята ніч".

"Я вчив у школі, але воно на тому рівні і залишилося. Ну ось зараз він покращився. Це здорово. Здорово змінюватися в собі", – наголошує боєць Андрій Ільченко.

Третій рік поспіль Валерія – художниця за фахом – проводить арт-терапію для військовослужбовців. Розповідає про складнощі роботи з армійцями.

"Це така специфічна категорія. Тобто це не просто діти, які хочуть навчитися малювати, а вже дорослі люди зі своїм світоглядом. Треба було вибрати якусь творчу тему, творчо підійти до цієї роботи", – пояснює художниця.

Виставка триватиме місяць. За кожну картину бійців правлять від тисячі гривень.

"Всі кошти, які будуть сьогодні і протягом експозиції виставки збиратися – будуть повністю спрямовані на підготовку до прем'єри", – розповідає співорганізаторка виставки Олександра Шерапова.

Крім експозиції, яку відкрили у столичній піцерії "Ветерано", на Софійській – також збирають гроші й спільнокоштом в інтернеті. Усе, що отримають після вистав – спрямують на підтримку культурних проектів звичайних українських підлітків. Але для цього, кажуть, потрібно довести до ідеалу вимову англійської – акторів-ветеранів.

Валерія Павленко, Валентин Стрельцов, "5 канал"

Попередній матеріал
Скільки мільярдів на рік Росія витрачає на фінансування ОРДЛО – Гримчак
Наступний матеріал
"Треба час – 5-7 днів": лікарі розповіли про стан врятованого в горах лижника

Справа вбивства ветерана АТО: підозрюваному продовжили запобіжний захід

У Кропивницькому скасували пільги для дітей АТОвців: родини бійців вийшли з протестом

Ціла дипломатична місія: харківські музейники дивом відшукали та повернули картину, вивезену в часи війни

"Мужність та грація": у Дніпрі провели різдвяний бал для ветеранів АТО й волонтерів – відео

Пізнавати світ із пензлем: художники влаштували майстер-клас для дітей із синдромом Дауна

Ймовірному замовнику вбивства АТОвця "Сармата" обрали запобіжний захід – включення