9 травня в Києві
9 травня в Києві 5 канал

Заходи до Дня перемоги над нацизмом та акція "Безсмертний полк": підсумковий репортаж за 9 травня у столиці

Читайте по-русски
Три тисячі людей нарахували поліцейські в колоні "Безсмертного полку", склали три адміністративні протоколи

І цьогоріч Україна не змогла уникнути російського ідеологічного впливу. Поліція в очікуванні можливих провокацій, посилено заходи безпеки. Кремлівська пропаганда із негативом у бік українського та гумор і тролінг у відповідь. Лаконічні офіційні заходи наживо від чинного Президента і світлина в соцмережі від обраного.

9 травня першими поблизу станції метро "Арсенальна" шикуються поліцейські та продавці квітів. Під час акції "Безсмертний полк"  одні – посилено патрулюватимуть, інші – посилено торгуватимуть.

Двом військовим морякам – понад дев'яносто, позаду – війна та кількадесят років служби в радянській армії. Без портретів, але щороку з квітами приходять до парку Слави, щоби вшанувати полеглих у боях.

"Люди приходять із портретами загиблих дідів, батьків, братів, звичайно, це дуже важливо. Як говорять – це потрібно не мертвим, це потрібно живим", - переконаний ветеран Другої світової війни Іван Аркадійович.

Інший ветеран – Володимир Погорєлов – переконаний, що переміг весь Радянський Союз, разом з Україною. На запитання, що Путін говорить протилежне, відповідає лаконічно: "Путін для мене зараз не авторитет".

Долучитися до ходи можна лише через фільтраційні пункти. Правоохоронці перевіряють, чи немає заборонених засобів, комуністичної символіки, а іноді й оглядають портрети.

9 травня в Києві
9 травня в Києві5 канал

Світлину не радянського, а американського воїна ІІ Світової, який згодом став президентом США, тримає в руках Павло Островський.

"Я просто хочу подякувати Рональду Рейгану за те, що він зробив найбільше правильних висновків із уроків Другої світової війни, що він розумів, що є два тоталітарні режими, нелюдські – нацистський і комуністичний. Що між ними немає принципової різниці", – пояснює активіст.

Така позиція не до вподоби апологетові історичної концепції про Велику вітчизняну війну. Відтак він намагається прогнати активіста.

Без огляду поліцейськими, але під наглядом своїх охоронців із іншого боку підходять ті, хто очолюватиме колону – депутати "Опоблоку". На марш прийшли Вадим Новинський, Юрій Бойко, Євген Мураєв та Нестор Шуфрич.

Проводити ходу "Безсмертний полк" в Україні почали після того, як 2015-го в Росії акція стала офіційним елементом параду до Дня перемоги над нацизмом.

І гасла ті ж самі. На противагу усталеному в світі заклику "Ніколи знову" – "Фашизм не пройдет".

Поки під меморіалом покладають квіти, активісти неподалік розгортають свій плакат – із портретами Романа Шухевича, Степана Бандери, загиблих в АТО та Героїв Небесної Сотні.

"Цинічно 9-те травня вважати святом, якщо мільйони українців загинули в Другій світовій війні – як у лавах УПА, так і в лавах Червоної армії, так і в лавах дивізії "Галичина". А точно не танцювали на кістках у межах пропутінської пропагандистської російської акції "Бессмертний полк", – переконаний активіст Олег Слабосписький.

9 травня в Києві
9 травня в Києві5 канал

Конфлікти розв'язували на рівні словесних баталій.

9 травня в Києві
9 травня в Києві5 канал

Три тисячі людей нарахували поліцейські в колоні "Безсмертного полку", склали три адміністративні протоколи.

"Жінка з портретом Сталіна похилого віку, одна жінка з дітьми – георгіїівські стрічки – це тут. І одна жінка була запрошена до районного управління, в неї елементи одягу були з георгіївськими стрічками", – звітує голова столичної поліції Андрій Крищенко.

Леся Головата, Юрій Усик, "5 канал"

Попередній матеріал
"ЗА ЧАЙ.СОМ": художник Денис Белянський в ефірі "5 каналу"
Наступний матеріал
Північна Корея здійснила чергові ракетні випробування
Loading...

"Хочу подякувати Рейгану": підсумки акції "Безсмертний полк" у Києві

"Георгіївських стрічок" стало менше: в МВС у цифрах розповіли, як минає 9 травня в Україні

"Токсичний канал": під офісом "Інтера" влаштували пікет з "чорною міткою"

МВС звітує за результати роботи поліції під час заходів до Дня перемоги над нацизмом – відео

Зі штовханиною та лайкою: в Харкові між учасниками двох акцій сталася сутичка – подробиці

Футболка Бережної та прапор з гербом СРСР: які порушення фіксують у регіонах 9 травня (оновлено)