Вибух на Позняках
Вибух на Позняках Фото: Dronarium Україна, Facebook

Вибух у будинку на Позняках: обурені мешканці вимагають демонтувати аварійну секцію – сюжет

Читайте по-русски
Мешканці обох будинків побоюються: якщо зруйнований під'їзд не знесуть до сезону дощів, наслідки можуть бути гірші

Майже два місяці минуло, а будинок на столичних Позняках і досі в руїнах. Жодних робіт там не проводять. Цим обурені мешканці сусідніх під'їздів і вже почали збирати підписи, аби аварійну секцію демонтували, бо побоюються, що із дощами вона може просто завалитися й призвести до ще однієї трагедії. Як та коли розбиратимуть будинок та що з цього приводу думають мешканці сусідніх під'їздів, дізнавалася кореспондентка "5 каналу" Ірина Саєвич.

"Взагалі, перший місяць було страшно мені особисто, бо я не знала, як мені готувати, як працювати з плитою. Я не можу дитину залишити одну в кімнаті", – розповідає Ірина Варчук, мешканка сусіднього будинку.

Ірина мешкає на Григоренка, 41. Це сусідня багатоповерхівка, яка за кілька метрів від зруйнованого під'їзду. Через вибухову хвилю тріщини утворилися і на стінах сьомого поверху їхнього будинку.

А от у квартирі Володимира вибух пошкодив металеві двері.

"Вони не закриваються так, як закриваються раніше", – говорить Володимир, мешканець сусіднього будинку.

Мешканці обох будинків побоюються: якщо зруйнований під'їзд не знесуть до сезону дощів, наслідки можуть бути гірші. Сусіди Володимира вже організували ініціативну групу і взялися збирати підписи за демонтаж споруди.

"Зараз осінь прийде, дощі і вітри, вони будуть вимивати там. Воно ж ніяк не захищене з вулиці, то тепер вода потраплятиме в середину будівлі, будуть вимиватися якісь цементні речі, буде десь ржавіти арматура. Гіпотетично, якщо почне валитися в цю сторону, може нижні поверхи пошкодити, а навантаження почне складати і цей будинок як картковий", – припускає Володимир, мешканець сусіднього будинку.

У КМДА обіцяють демонтувати під'їзд до початку опалюваного сезону. Тобто до середини жовтня.

Перед демонтажем будівлю планують зміцнити. Вибух стався на рівні сьомого поверху, і зараз дев'ятий та десятий по суті висять у повітрі. Щоб вони не обвалилися, перед початком демонтажу тут встановлять наскрізну металеву балку, яка закріпить аварійні плити.

"Шостий під'їзд ми могли би розібрати одразу після завершення пошукових робіт, але перед нами стоїть завдання врятувати майно мешканців, тому ми повинні зробити це дуже акуратно", – розповідає Роман Ткачук, керівник управління з питань цивільного захисту КМДА.

Кажуть: для мешканців постраждалого та сусіднього будинків демонтаж буде безпечним.

"Шостий під'їзд відділений від усієї секції цієї будівлі температурним швом, тому ніяких загроз поки для інших під'їздів цього будинку немає. Ми попереджали мешканців п'ятого під'їзду і мешканців, які проживають на Григоренка 41, що коли будуть виконуватися роботи, вони будуть попереджені і на деякий час, мабуть, будуть виселені зі своїх осель", – говорить Роман Ткачук, керівник управління з питань цивільного захисту КМДА.

Втім лише на декілька днів. Куди саме, поки що невідомо. Деякі ж мешканці кажуть: вже давно б переїхали, але не мають можливості.

"Люди деякі повиселялися звідси, деякі виставили квартири на продаж, хто як може. Звичайно, страшно", – говорить мешканець напівзруйнованого під'їзду.

Наразі проєкт демонтажу розробляють у науково-дослідному інституті будівельного виробництва. Паралельно виготовляють конструкції. Прогнозують: почнуть роботи за три тижні.

Ірина Саєвич, Іван Лємєхов, "5 канал"

 

Попередній матеріал
ЄС запроваджує санкції проти білоруських посадовців: що їм загрожуватиме – сюжет
Наступний матеріал
У Києві на Великій Васильківській масштабна пожежа, рух транспорту перекрили – відео (оновлено)
Loading...