Олександр Лукашенко
Олександр Лукашенко 5 канал

ЄС запроваджує санкції проти білоруських посадовців: що їм загрожуватиме – сюжет

Читайте по-русски
Європейський Союз не визнає результати виборів у республіці

За насильство, репресії та фальсифікацію виборів. Європейський Союз запровадить санкції проти білоруських посадовців. Так вирішили на засіданні Європейської ради, яке тривало у форматі відеоконференції. Лідери країн ЄС одностайно заявили, що необхідні перевибори під наглядом міжнародних спостерігачів. А насильство над мирними протестувальниками має припинитися. Підсумки саміту підбивала кореспондентка "5 каналу" Нонна Стефанова.

"Зараз як ніколи важливо бути поруч із білоруським народом", – заявляє президент Європейської ради. Саме з його ініціативи відбувається екстрений саміт ЄС щодо ситуації в Білорусі. Формат уже традиційний для пандемії – відеоконференція. Підсумкові заяви учасники роблять у своїх офісах.

"Наше послання дуже чітке – зупиніть насильство. Ми не приймаємо безкарності, не толеруємо її. Ось тому ухвалили дуже важливе рішення – маємо намір запровадити санкції, персональні санкції проти конкретних людей, чиновників, причетних до насильства і до фальсифікації виборів", – говорить Шарль Мішель, президент Європейської ради.

Європейський Союз не визнає результати виборів у республіці. І наполягає на проведенні повторного волевиявлення. Це рішення одностайне. Канцлерка Німеччини Ангела Меркель закликала білоруську владу утриматися від насильства проти мирних демонстрантів та розпочати загальнонаціональний діалог із громадськістю та опозицією.

"Для нас у Європейському Союзі немає сумніву, що відбулися значні порушення. Вибори у Білорусі не були ні чесними, ні прозорими. І тому ми не можемо прийняти їх результати. У межах програми Східного партнерства ЄС надасть свою підтримку громадянському суспільству у Білорусі, але для нас чітко зрозуміло – Білорусь має знайти свій власний шлях, через діалог у державі. І не може бути зовнішнього втручання", – наголошує Ангела Меркель, канцлерка Німеччини.

"Європейська рада одноголосно засудила те, як саме було проведене голосування у Білорусі. Ми дійшли висновку, що потрібні перевибори, ретельно підготовані, вільні і демократичні. Польща припускає, що міжнародні організації, на кшталт ОБСЄ, повинні бути залучені до процесу, як це відбувалося в таких ситуаціях. Також ми цілковито підтримуємо санкції проти людей, причетних до силового розгону протестів і побиття мітингувальників", – говорить Матеуш Моравецький, прем'єр-міністр Польщі.

Офіційний Мінськ тим часом вимагає від заходу не втручатися у внутрішні справи Білорусі. Олександр Лукашенко вважає, що саме Європа спонсорує вуличні акції.

Він просить Путіна передати Ангелі Меркель, що не хоче з нею розмовляти. І дав доручення МЗС Білорусі донести офіційну позицію влади лідерам різних держав. Попередити, "Меркель, Макрона, Дуду, Науседу й інших, і Зеленського – про відповідальність за розпалювання заворушень".

"Хто хоче шашками махати, той отримає відсіч", – каже Олександр Лукашенко, президент Білорусі.

Для підтримки демократичної Білорусі Європейський Союз планує виділити і фінансову допомогу 53 мільйони євро. Раніше їх планували надати державним інституціям. Тепер віддадуть громадськості. Частина піде на допомоги "жертвам та потерпілим від насильства". 1 млн євро з них використають на підтримку громадянського суспільства та незалежних медіа у Білорусі.

Нонна Стефанова, "5 канал"

 

Попередній матеріал
Ситуація в Білорусі: вплив Росії, позиція України та справа "вагнерівців" – "Інфовечір"
Наступний матеріал
Вибух у будинку на Позняках: обурені мешканці вимагають демонтувати аварійну секцію – сюжет
Loading...