Виставка Тетяни Яблонської
Виставка Тетяни Яблонської 5.ua

"Вона жила "розпрямившись": У Києві відкрилася виставка до 100-річчя від дня народження художниці Тетяни Яблонської

Виставка триватиме два місяці

У Києві відкрилася виставка до 100-річчя від дня народження Тетяни Яблонської. У Національному художньому музеї України зібрали близько сотні її творів живопису та графіки. Про таке повідомляє "5 канал".

Експозиція містить твори з родинного архіву та спогади з щоденника мисткині. Уривки з нього можна прочитати поруч із роботами Яблонської. Художниця ділилася думками, які в неї виникали під час написання картин.

Трьох зал музею не вистачило, щоби розмістити весь творчий доробок Тетяни Яблонської. Тож для відвідувачів встановили електронний монітор, на якому ілюструють відсутні картини. Виставка триватиме два місяці. За цей час заплановані лекції від учнів Яблонської. А для дітей - майстер-класи.

Мистецтвознавець Людмила Ковальська згадує: "Після інсульту, коли вона не могла працювати правою рукою, вона освоїла ліву руку. Вона створила цілу серію творів. У Тетяни Нелівни завжди відчувалася особистість. Якась творча особистість. Завжди відчувалося це творче начало".

Гаяне Атаян, донька Тетяни Яблонської, розповідає: "Я надала ці тексти авторські моєї мами, які частково створюють цю експозицію. Для відвідувачів, тим більше молодих, сучасних, це буде ключ до того, що відчувала художниця тієї епохи". Нагадаємо, раніше дочка художниці Гаяне в інтерв'ю одному з українських видань розповідала: "Мама жила розпрямившись, піднявши голову, вміла виходити з важких ситуацій. Її завжди рятувала робота".

Довідка. Тетяна Яблонська – українська художниця-живописець, професор (1967), академік Академії мистецтв СРСР (1975), Народний художник СРСР (1982), дійсний член (академік) Академії мистецтв України (1997–2005), лауреат Державних премій та Національної премії України ім. Тараса Шевченка (1998), Герой України (2001) за самовіддане служіння Україні на ниві образотворчого мистецтва, визначні творчі здобутки і заслуги.

Художниця народилася 24 лютого 1917 року в Смоленську у родині викладачів. У 1928 році родина Яблонських переїхала в Одесу, у 1930 році – у Кам'янець-Подільський, потім у Луганськ. Згодом жила у Києві. Померла 17 червня 2005 року. Похована у Києві на Центральній алеї Байкового кладовища.
Велику популярність й офіційні визнання здобула її тематична картина "Хліб" (1949).

Свою творчість починала як послідовниця соціалістичного реалізму, переважно у сюжетних композиціях. Її приваблювали теми активного руху, праці, спорту. Але чимало робіт сповнені ліризмом, особливо присвячених материнству, тонким психологізмом у портретах, автопортретах. Також у багатьох творах відчувається її захоплення імпресіонізмом.

Дивіться також фото за темою:

Геній Антонова: які картини малював відомий авіаконструктор – фото

/
Картини Антонова
/
Картини Антонова
/
Картини Антонова
/
Картини Антонова
/
Картини Антонова
/
Картини Антонова
/
Картини Антонова

Попередній матеріал
Лисенко: Минулої доби бойові дії під Авдіївкою тривали 14 годин, внаслідок обстрілів поранено 16 військових
Наступний матеріал
"Здебільшого працює стрілецька зброя": На позиціях у Пісках бійці АТО фіксують відносне затишшя
Loading...
Більше 100 "вкрадених" картин українського митця Івана Марчука знайдені

Більше 100 "вкрадених" картин українського митця Івана Марчука знайдені

У видатного українського художника Марчука викрали більше 100 картин

У видатного українського художника Марчука викрали більше 100 картин

У Гельсінкі влаштували виставку картин, намальованих бурим ведмедем

У Гельсінкі влаштували виставку картин, намальованих бурим ведмедем