Комікс про війну на Донбасі
Комікс про війну на Донбасі 5.ua

Про війну – в картинках: в Україні створили проникливий комікс "Охоронці країни"

Головний герой коміксу має реальний прототип - це демобілізований боєць Юрій Кисляк, що відслужив у АТО більше двох років

Військовослужбовці із позивними "Кий", "Щек", "Хорив" та "Либідь" стали героями нового українського коміксу. Нереальну історію про реальну війну в чорно-білих картинках створила група волонтерів, розповідає кореспондент "5 каналу".

У коміксі "країнці" воюють із мешканцями північної країни. Вони розмовляють українською, вороги – російською. Друком вийшли уже два епізоди загальним накладом більше двох тисяч примірників.

Автор ідеї – донецький волонтер Леонід Краснопольський каже, що в коміксі немає ані Путіна, ані сепаратистів, ані зони АТО. Однак, та війна, яка триває у чорно-білих картинках, нагадує українську реальність. Навіть усі події відбуваються на тимчасово окупованій ворогами території.

Крім нього над текстом, картинками та змістом працювали ще двоє людей. Кожного персонажа автори коміксу узгоджували з тисячами користувачів соціальних мереж.

Найдовше довелося попрацювати над образом жінки. Вона викликала найбільше зауважень. Хтось хотів бачити її брюнеткою, хтось рудою, а зробили – блондинкою. З усіх персонажів у неї єдиної є незвичайна зброя –  двостороння коса.

"Відкрию вам таємницю: будь-який комікс створюється заради жіночого персонажу. Такий персонаж завжди полюбляють, він завжди яскравий та позитивний. У нас також буде з протилежної сторони жіночий персонаж. Можливо, ми їх схрестимо потім", – зазначає автор ідеї.

Більшість персонажів – образи збірні, але головний герой має реального прототипа. Боєць із позивним "Кий" – це військовий Юрій Кисляк. Він більше двох років відслужив на Сході.

Зізнається: те, що його обрали головним героєм коміксу, стало несподіванкою. Своїм дітям про це ще не розповів.

"Я людина скромна. Мені нічого не потрібно. Є люди, які від війни отримали купу дивідендів – у Верховній Раді, нагороди. Я цього ніколи не потребував. Знаю, що виконав свій внутрішній обов'язок. Виконую і буду виконувати, навіть перед власним сумлінням", – каже військовий.

Юрій додає: "Молодшому синові передам один екземпляр (коміксу), проте вони ще не знають про це".

Комікси спочатку хотіли назвати "женці", але потім вирішили - "охоронці країни", адже роблять їх для українських військовослужбовців. Щотижня з продажу коміксів купують одяг та взуття. Підтримати випуск коміксів обіцяють і на державному рівні, щоб потім можна було розповсюдити їх серед дітей на звільнених територіях.

Що ще варто знати про реалістичний комікс – дивіться у сюжеті:

Юлія Божко. Олексій Іванченков. "5 канал"

Попередній матеріал
Термобілизна з орнаментом: студенти та викладачі шиють для бійців АТО найнеобхідніше
Наступний матеріал
Кіберборотьба з РФ: Україна має закрити доступ до російських соцмереж – експерт
Loading...

"Охоронці країни. Початок": у Дніпрі активісти розробляють 10 коміксів про захисників України

У США створили комікс про українську жінку-снайпера

Комікс "Воля": Що було б якби Українська держава у 1918 утримала позиції