комікс_кіборги 5.ua

"Кіборги: історія Трьох" – у Львові презентували перший комікс про захисників Донецького аеропорту

Історія, змальована у виданні, не є вигадкою, а персонажі мають реальних прототипів

У Львові відбулась презентація коміксу "Кіборги: історія Трьох". Це графічна повість, що розповідає про історичні події героїчної оборони Донецького аеропорту.

Як зазначається, журнал стане доступним для читачів на черговому Форумі видавців, який стартує у Львові наступного тижня.

Прототипами героїв нового видання стали бійці Іван Камянчин, Петро Чорний та Ігор Римар. У коміксі йдеться про події 8 січня 2014 року. Тоді Римар був тяжко поранений, а двоє його побратимів у тридцятиградусний мороз виносили його з терміналу до місця евакуації.

"Тут, у принципі, наш маршрут. Ми його винесли з терміналу. Пройшли повз "пожарку", за літак, винесли за старий термінал", – згадує демобілізований військовослужбовець 80-ї десантно-штурмової бригади ЗСУ Іван Камянчин.

Водночас, як стало відомо, Камянчин – єдиний з персонажів цієї героїчної історії, хто вижив. Ігор Римар помер 25 січня в лікарні в Києві, а Петро загинув після другого вибуху в терміналі.

Повідомляється, що героїчний комікс виконав ілюстратор Дмитро Ткаченко. Художник каже – робота тривала понад три місяці.

"У нас була історія, яку потрібно було втиснути у 32 сторінки. Була проблема – у першу чергу, це воєнна тематика, бо я не ознайомлений зі всіма нюансами, зі зброєю, амуніцією. По десять-двадцять разів мені це все повертали", – каже автор ілюстрацій коміксу.

Зазначимо, що перший випуск коміксу "Кіборги: історія Трьох" вийде накладом у 10 тисяч примірників українською мовою та 2 тисячі – англійською. Графічна повість розрахована насамперед на юних читачів.

"На такому мають виховуватися діти. Ті малі, котрі писали солдату, "я хочу бути такий як ти", і далі там було підписано "Василько, 8 рочків", вони мають це читати, брати приклад. Вони мають рости правильними українцями", – коментує військовослужбовець ЗСУ "Павук".

А координатор проекту Андрій Салюк зазначає: "Це одна з форм донесення інформації про героїчні події цієї жахливої війни. Але те, як хлопці виживали, і в той самий час прагнули перемоги, вони залишалися людьми – це, напевне, найважливіше".

Як стало відомо, гроші, виручені з продажу коміксу, підуть на підготовку ще двох випусків журналу з новими мальованими історіями, частину з яких автори обіцяють передати і на реабілітацію поранених бійців.

Марічка Кужик, Євген Радіон, 5 канал.

Попередній матеріал
У заручниках бойовиків перебувають 115 українців – Геращенко
Наступний матеріал
Кремлівський пропагандист Грем Філліпс намагався спровокувати українських прикордонників – ДПСУ
Теги:
Loading...
"370 днів у камуфляжі": доброволець-артилерист презентував книгу, що народилась із воєнного щоденника

"370 днів у камуфляжі": доброволець-артилерист презентував книгу, що народилась із воєнного щоденника

Книга "Доброволець "Сумрака": боєць-луганчанин про війну, полон та звільнення

Книга "Доброволець "Сумрака": боєць-луганчанин про війну, полон та звільнення

"Чотири нявкісти і він": книга про війну для підлітків

"Чотири нявкісти і він": книга про війну для підлітків

У Києві презентували книгу бесід із кардиналом Любомиром Гузаром

У Києві презентували книгу бесід із кардиналом Любомиром Гузаром