5 канал

У заручниках бойовиків перебувають 115 українців – Геращенко

  Зниклими безвісти вважаються 498 громадян України, зазначила перший заступник голови ВР Ірина Геращенко

  Закон про соціальний захист сімей військовополонених, який сьогодні, 6 вересня, ухвалила Верховна Рада, буде підписаний Президентом без зволікань. На це сподівається перший заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко, про що вона написала на своїй сторінці у Facebook.

  "Це голосування дуже важливе для мене, тому дякую всім колегам – депутатам, що доєдналися до розробки закону і всім 237 депутатам, хто проголосував "за". Тепер чекаємо, що закон підпише спікер і Президент, сподіваюся, тут не буде жодних зволікань", – йдеться в повідомленні.

  Геращенко наголосила, що "цього закону чекали десятки родин, чиї чоловіки, батьки, сини сьогодні є заручниками на окупованих територіях".

  "До сьогодні родини заручників отримували грошове забезпечення, встановлене військовим на день захоплення в полон. Звичайно, це було несправедливо, адже деякі хлопці утримуються бойовиками майже два роки.... І це наш обов'язок – звільнити всіх і сьогодні допомогти родинам заручників", – написала вона.

  Перший заступник голови ВР також додала, що, за уточненими даними СБУ, сьогодні в неволі бойовиків на окупованих територіях перебуває 115 громадян України, майже половина з них – військовослужбовці. "Маємо також 498 зниклих безвісти", – зауважила Геращенко.

  Зазначимо, нардепи ухвалили законопроект №4878 щодо посилення соціального захисту сімей полонених військовослужбовців. Законодавчим актом вносяться зміни до ст. 9 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", зокрема, встановлюється, що за військовослужбовцями, які були захоплені в полон або стали заручниками, а також інтернованими в нейтральних державах або безвісно відсутніми, зберігаються виплати в розмірі посадового окладу за останнім місцем служби, окладу за військовим званням, надбавки за вислугу років, інших щомісячних додаткових видів грошового забезпечення постійного характеру та інші види грошового забезпечення з урахуванням зміни вислуги років та норм грошового забезпечення. Сім'ям зазначених військовослужбовців щомісячно виплачуватиметься грошове забезпечення.

  Водночас пропонується не поширювати дію закону на тих військовослужбовців, які добровільно здалися в полон, самовільно залишили військові частини або дезертирували зі Збройних Сил України.

  Закон набере чинності з моменту його офіційного опублікування.

  Попередній матеріал
  Чорновіл: Осінній політичний сезон у парламенті має бути спокійним
  Наступний матеріал
  "Кіборги: історія Трьох" – у Львові презентували перший комікс про захисників Донецького аеропорту

  Керівництво Ради звернулося до лідерів G20 з проханням допомогти звільнити заручників російських окупантів

  Климпуш-Цинцадзе: Напередодні саміту G20 Україна передала чільникам Німеччини та Франції списки українських політв'язнів та заручників

  Тандіт: бойовики готові звільнити 47 українських заручників

  Тандіт: Бойовики "ДНР" підтвердили, що утримують у заручниках 42 українця

  Порошенко: Відома конкретна інформація щодо 45 заручників бойовиків, за їхнє звільнення боротимуться якнайшвидше

  5 канал - трансляція наживо