Художник Іван Марчук
Художник Іван Марчук Культпростір

Більше 100 "вкрадених" картин українського митця Івана Марчука знайдені

  Як з'ясувалось, художник не зміг найти спільної мови зі своїм агентом, через що і виникло "непорозуміння"

  Роботи найвідомішого сучасного українського художника, про викрадення яких повідомлялося раніше, наразі перебувають в Києві і незабаром мають бути повернуті автору. Про це повідомив галерист і видавець Юрій Комельков після спілкування з художником та його агентом, передає "Культпростір".

  Зі слів Комелькова, у новинах про "зникнення" 101 роботи Івана Марчука не вказувалося, кого саме звинувачують у викраденні полотен, однак галерист зазначив, що йдеться про Ігоря Дідковського (бізнесмена, політика, екс-директора "Мистецького Арсеналу"), який останнім часом займався виставками робіт Марчука.

  "Іван Марчук каже, що Ігор Дідковський обіцяв йому на початку вересня минулого року організувати виставку в Іспанії в Національній картинній галереї Прадо. Але щось не заладилося, і почалися непорозуміння, перенесення дати початку виставки і т.п. При цьому, роботи Марчуку не поверталися… Дідковський, зі свого боку, стверджує, що насправді роботи територію України не покидали і що звинувачення в пресі з цього приводу неправдиві. Також він наголошує, що всі документи про те, що він представляє інтереси Марчука в Іспанії, оформлені юридично правильно", – розповів Комельков.

  Зазначимо, що більше 100 робіт, які зникли, 0 не всі картини Марчука, якими наразі розпоряджається Дідковський. Понад 40 картин також виставлені на організованій ним експозиції в "Укрпошті" на Хрещатику, яка триватиме до 28 лютого.

  Як з'ясувалося, Дідковський та Марчук не змогли найти спільної мови, через що художник заявив про намір подати до суду, а також звернувся до ЗМІ. Водночас, у розмові Дідковський запевнив, що матеріальних претензій не має і готовий після закінчення виставки картин Марчука в "Укрпошті" повернути всі роботи автору – і ті, що виставлені на експозиції, й ті 101, які повинні були поїхати в Іспанію.

  Станом на сьогодні Іван Марчук домовився з Ігорем Дідковським про повернення робіт.

  Нагадаємо, напередодні повідомлялося, що у видатного українського художника Марчука викрали більше 100 картин.

  Попередній матеріал
  Прокурор назвав замовника викрадення Гончаренка
  Наступний матеріал
  Народний депутат Бублик вийшов зі складу фракції "БПП"
  Loading...
  Українська художниця-самоучка: ТОП-5 картин, що захоплюють світ

  Українська художниця-самоучка: ТОП-5 картин, що захоплюють світ

  Порошенко передав Вероні 17 картин італійських художників, врятованих українськими прикордонниками

  Порошенко передав Вероні 17 картин італійських художників, врятованих українськими прикордонниками

  "Найдорожчий художник втраченого покоління": Олександр Ройтбурд, повне відеоінтерв'ю – "За Чай.com"

  "Найдорожчий художник втраченого покоління": Олександр Ройтбурд, повне відеоінтерв'ю – "За Чай.com"