Бабин Яр
Бабин Яр kyivcity.gov.ua

Від Київради вимагають підтримати український проєкт меморіалізації Бабиного Яру

  Читайте по-русски
  Важливо не допустити, аби це питання стало приводом для ідеологічної агресії Росії проти України

  Київську міську раду закликали припинити підтримку російського приватного проєкту меморіалізації Бабиного Яру (Меморіальний центр Голокосту "Бабин Яр"), розпочати громадське обговорення аналогічного українського державного проєкту та на його основі гідно вшанувати 80-ті роковини трагедії.

  Про це повідомив співпрезидент Конфедерації єврейських громад Йосиф Зісельс на Facebook. Він також оголосив про подачу відповідної петиції до Київради.

  "Дорогі друзі, ми подали 26 квітня петицію до Київміськради щодо меморіалізації Бабиного Яру та гідного вшанування пам'яті його жертв: https://petition.kyivcity.gov.ua/petition/?pid=10562. Трагедія Бабиного Яру є спільним болем усього українського народу, всіх етнічних та соціальних груп, які становлять українську політичну націю. Тому, напередодні 80-х роковин початку масових розстрілів київських євреїв у Бабиному Яру, і в пам'ять про більш ніж 100 тисяч киян, які були вбиті тут нацистами під час окупації 1941–1943 років, вважаємо необхідним, аби негайно вирішити питання про гідне вшанування жертв Бабиного Яру на рівні меморіального комплексу та музеїв", – написав він.

  Зісельс наголосив, що важливо не допустити, аби це питання стало приводом для ідеологічної агресії Росії проти України, і щоб меморіалізація цього трагічного місця була віддана "до рук російських путінських мільярдерів (як би вони себе не називали) та їхніх місцевих помічників".

  "На жаль, Київська міська влада відверто підтримує приватний російський проєкт меморіалізації Бабиного Яру та ігнорує наявний український державний проєкт комплексної меморіалізації Бабиного Яру, розроблений на державне замовлення робочою групою Інституту історії України НАНУ, в якому – на відміну від російського – дуже делікатно вирішено складну тему вшанування пам'яті всіх жертв Бабиного Яру та пам'яті сотень тисяч похованих на цій території", – вказав він.

  Волонтер закликав підтримати відповідну петицію та розповсюдити інформацію про неї.

  Попередній матеріал
  Важливе листування "слуги" Петруняка у ВР: "У кого був ceкc без шкарпеток?" – фото
  Наступний матеріал
  Порошенко закликає ВР підтримати постанову про доступ українців до щеплення від COVID-19 та якісного лікування
  Loading...