Перший заступник міністра внутрішніх справ України Сергій Яровий заявив про наявність терористичних загроз проведенню Об'єднавчого собору українських православних церков і відповідальне ставлення до забезпечення правопорядку, зокрема готовності до реагування і застосування усіх підрозділів. Про це він сказав у прямому ефірі телеканалу "Прямий".
"Особовий склад приступив до виконання своїх обов'язків, розстановка особового складу відбулась від ранку. Всі питання, які ми планували та організовували напередодні, сьогодні виконується", – заявив він, додавши, що ситуація відслідковується і наразі проблем немає.
Яровий зауважив, що правоохоронці враховують те, що проведення Об'єднавчого собору може затягнутися. "Ми передбачали цю ситуацію, безумовно, вчора були зроблені розрахунки задіяння особового складу, виходячи з часу, передбачена ротація, передбачене забезпечення особового складу", – сказав він.
Яровий також додав, що близько 4 тисяч поліцейських, Нацгвардійців, рятувальників працюють для забезпечення правопорядку на заході.
Як повідомляв 5.UA, собор, який проходить в Софії Київській, розпочався близько опівдня зі спільної молитви ієрархів. Під час Собору має бути затверджено Статут помісної української православної церкви. У роботі Собору беруть участь ієрархи трьох церковних юрисдикцій – УПЦ КП, УПЦ МП та УАПЦ, ієрархи Константинопольського Патріархату Даниїл (Зелінський), Іларіон (Рудник) та митрополит Галльський Еммануїл. Кожен з українських єпископів привіз на собор ще одного священика та одного мирянина або ченця. Предстоятеля обиратимуть з-поміж трьох кандидатур, голосування буде таємним. В першому турі голосування список формують всі делегати собору, висуваючи свого кандидата, у другому голосують лише ієрархи.
Нагадаємо, 11 жовтня в Константинополі Вселенський Патріархат, по завершенні Синоду, оголосив своє рішення щодо України. Він продовжує процедуру надання Томосу про автокефалію Українській Православній Церкві. Тепер у Києві має бути скликаний Собор за участю архієреїв УПЦ КП, УАПЦ, а також УПЦ МП, які звернулися до Вселенського Патріарха з проханням про Томос. Собор здійснить церковне об'єднання, утворивши єдину помісну УПЦ, і обере її предстоятеля. Саме після цього відбудеться отримання предстоятелем єдиної помісної автокефальної УПЦ Томосу як документа.