5 канал

У Київському Патріаршому соборі триває прощання із Блаженнішим Любомиром Гузаром

Цілу ніч біля домовини Любомира Гузара триватиме молитовне читання

Прощання із Любомиром Гузаром триває у Київському Патріаршому соборі Воскресіння Христового. Про таке повідомляє "5 канал".

Люди із самого ранку приходять у храм, щоби віддати останню шану кардиналові. На ранкову літургію 4 червня до Патріаршого собору Воскресіння Христового зійшлися віряни. Усі охочі потрапити до храму та попрощатися із Блаженнішим Любомиром Гузаром одночасно у соборі не вміщаються. На подвір'ї віряни різних обрядів та конфесій шикуються у чималу чергу.

Один із вірян каже: "Розумна і настільки поважна людина. Прочитавши його біографію, зрозумів, що він був дійсно син Божий і того вчив всіх прийдешніх поколінь. І того вчив молодь і взагалі всіх людей. Був справжнім патріотом України".

Фото: У Києві прощаються із Блаженнішим Любомиром Гузаром

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

"Людина високої духовності, високої моральності, просто тому я тут. нехай з Богом споживає і я думаю, шо він там буде далі молитися за нашу Україну і нехай його слова збудуться. і нам також треба молитися вже не тільки за нашу Україну, а й за нього", – каже вірянка.

Біля домовини почесна варта пластунів – членів скаутської організації, до якої свого часу належав і Блаженніший Любомир Гузар. У соборі, де прощаються з Любомиром Гузаром та відзначають одне з найбільших християнських свят – Трійцю, – панує одночасно і сумна, і радісна атмосфера. Цей день є символічним.

Керівник департаменту Інформації УГКЦ отець Ігор Яців каже: "Маємо близько 600 священиків, які вже сказали, що вони точно приїдуть зі своїми парафіянами для того, щоб попрощатися з блаженнійшим в день його похорону. Також будуть гості. Є особистий посланець папи Франциска архієпископ Кирил-Василь з Ватикану. Є наші владики".  

Вже о 18-й годині у храмі розпочнеться чин архиєрейського похорону зі всіма обрядовими традиціями поховання архиєреїв. Цілу ніч біля домовини Любомира Гузара триватиме молитовне читання. Собор буде відкритим цілодобово, щоби всі охочі змогли попрощатися із Блаженнішим.

Об 11-й годині 5 червня 2017 року почнеться заупокійна літургія із подальшим чином погребіння. Її транслюватимуть на екрані біля собору. Потому кардинала поховають у крипті Патріаршого собору Воскресіння Христового.

Нагадаємо, 31 травня на 85-му році життя після важкої хвороби помер колишній глава УГКЦ Блаженніший Любомир Гузар. Упродовж шести років Любомир Гузар був главою Української греко-католицької церкви. Він також належав до "пластунів". Любомира Гузара відзначено Орденом Ярослава Мудрого 5-го, 4-го та 3-го ступенів та Орденом "За заслуги" 3-го ступеня. У серпні 2016 року єпископу-емериту УГКЦ Любомиру Гузару вручили престижну міжнародну премію.

Ксенія Дворнікова, Влад Каретник, "5 канал"

Попередній матеріал
Свято Трійці відзначають християни східного обряду
Наступний матеріал
Авдіївка знову без води через обстріл терористів
Loading...

"Укрпошта" створила спеціальний штемпель на честь Блаженнішого Любомира Гузара

Тисячі людей прощаються з Блаженнішим Любомиром Гузаром – включення зі Львова

Старі фотографії: в мережі показали світлини різних періодів життя Любомира Гузара