Любомир Гузар
Любомир Гузар 5 канал

Країна пам'ятає: хто такий Любомир Гузар та що маємо про нього знати – сюжет

У народі говорили, що в присутності Гузара замовкають політики та олігархи, циніки та скептики, амбіційна молодь і люди з досвідом

Втрата одного з моральних авторитетів нації. Верховний Архієпископ-емерит Блаженніший Любомир Гузар помер на 85-му році життя після виснажливої хвороби у своїй резиденції під Києвом.

Блаженнішого поховають у понеділок, 5 червня, в крипті Патріаршого Собору у столиці. Сьогодні ж, 1 червня, із ним прощаються у Соборі Святого Юра у Львові – в осередку УГКЦ. Саме туди приїхав кортеж із тілом Блаженнішого Любомира Гузара.

У визначальні для українців часи Любомир Гузар умів доносити складні ідеї простими словами. Часто казали, що у присутності Гузара замовкають політики та олігархи, циніки та скептики, амбіційна молодь і люди з досвідом. Надто вагомим було кожне його звернення. 

Любомир Гузар очолював УКГЦ десять років, зумів перенести осідок зі Львова до столиці, надавши конфесії загальноукраїнського масштабу. 2005 року був одним із кандидатів на Ватиканський престол. Він став першим в історії УГКЦ главою, який добровільно зрікся повноважень. Любомир Гузар вважав, що керувати живою церквою мають молоді, сповнені сил та натхненні.

Він належав до пластунів та саме йому завдячують примирення між конфесіями в Україні. Що ми знаємо про Блаженнішого Любомира Гузара – дивіться в сюжеті:


Леся Головата, Анна Кудрявцева, "5 канал"

Попередній матеріал
У Мінекономрозвитку активно працюють над новим законом про приватизацію – Нефьодов
Наступний матеріал
Нефьодов: Лазня – найрозповсюдженіший об'єкт продажу Фонду держмайна
Loading...