Любомир Гузар
Любомир Гузар ДивенСвіт

Філарет: Із приходом Любомира Гузара боротьба між православними і греко-католиками припинилася

Гузар очолював УГКЦ трохи понад 10 років

Колишній голова Української Греко-католицької церкви Любомир Гузар за роки свого керівництва налагодив добрі відносини між православними та греко-католиками. Зокрема, на початку 90-х років у Галичині між вірянами цих двох конфесій були конфлікти. Про це заявив патріарх Філарет, передає телеканал "112 Україна".

"Він очолював УГКЦ трохи понад 10 років. Саме за його часів налагодилися добрі відносини між Православною церквою і УГКЦ, а як ми добре знаємо, на початку 90-х років була жорстока боротьба в Галичині між православними і греко-католиками. Коли став кардинал Любомир Гузар, то настало примирення. Всі ті роки його керівництва налагодили добрі відносини між Греко-католицькою Церквою і Православною. В цьому ми бачимо велику заслугу кардинала Любомира Гузара. Він був не тільки глибоко віруючою особою, його характер був м'який. Він був лагідний до всіх, що сприяло налагодженню таких хороших відносин. Ми віримо, що Господь за його працю, віру і любов, подвиг дарує йому Царство Небесне", – заявив Патріарх Філарет.

Також Філарет нагадав, що заснував з Любомиром Гузаром так звану "ініціативну групу 1 грудня", щоб закликати громадських діячів, політиків до сприяння примиренню в Україні.

Нагадаємо, 31 червня о 18:30 на 85-му році життя після важкої хвороби помер колишній голова УГКЦ Любомир Гузар.

На честь пам'яті про Любомира Гузара 1 червня у Львові оголошено день жалоби.

Попередній матеріал
У Києві проспект Ватутіна перейменували на проспект Романа Шухевича
Наступний матеріал
Мін'юст: Юридичні механізми для запровадження візового режиму з Росією готові
Loading...