Майстер-класи з домедичної допомоги провели на станціях метро у Києві. Такі курси проводять не вперше. Вправлялися з манекеном – надавали йому допомогу, проводили серцево-легеневу реанімацію і навіть перев'язували рани. Цивільні та військові, діти і дорослі, підготовані й без досвіду – хто був присутній на інструктажі – каже, що сьогодні така підготовка необхідна. Більше бачив журналіст "5 каналу" Назар Войтенков.
У столичній підземці черговий курс домедичної допомоги. На п'ятнадцятьох станціях медики-інструктори провели майстер-клас для перехожих.
"Вирішили за ініціативи департаменту зібрати людей. Зібрати своїх людей і з ними відпрацювати це в метро там, де люди проходять. Тобто розповісти самі ази. Люди побачать хоча б базово що можна робити, а вже хто забажає пройти повноцінний курс може – ми дамо як, і вони зрозуміть, що зможуть побачити", – розповів завідувач навчально-тренувального відділу центру екстреної допомоги Володимир Гонтар.
Найбільше уваги привернув манекен, на якому відвідувачі тренувалися надавати серцево-легеневу допомогу. У випадку, якщо виявите непритомну особу – медики дають інструкцію.
"Спочатку обстежте місце довкола та переконайтеся, що потерпілий справді непритомний. Пересвідчившись, що місце, а також сам потерпілий не становлять для вас небезпеки - запитайте, чи людині потрібна допомога. Якщо та не відповідає, злегка відхиліть її голову назад і переконайтеся, що дихає за правилом: чую, бачу, відчуваю", – пояснюють учасникам майстер-класу медики.
Якщо десять секунд минуло, а людина не продовжує своє дихання – починаємо серцево-легеневу реанімацію. Для цього нам потрібно визначити, де у людини ключиця а також кінцівка ребер. Місце посередині буде точкою, куди ми маємо тиснути.
"Обов'язково рівний кут. Не руками, а повністю корпусом – м'язи спини працюють, і починаєте компресію. У вас вона повинна буть сто – сто двадцять за хвилину. Тобто це десь дві компресії за одну секунду – не більше, бо це буже не ефективно для вас, ви швидко втомитеся", – пояснює лікарка 14-ої підстанції Ірина Білик.
Поки проводите реанімацію, попросіть очевидця поруч викликати швидку. За номером 103 необхідно повідомити місце, де перебуваєте, стан і вік потерпілого.
"Ну дуже цікаво і я думаю, що потрібно в наш час як найбільше проводити, щоби люди знали і могли надати першу допомогу в критичних таких ситуаціях", – розповідає киянин Володимир Поліщук.
"Чисто шкільні знання, які ще давали на охороні праці. І ми вважали це якимось жартом, а зараз ми живемо в таких реаліях, коли це дійсно той навик, який повинен вміти кожен", – каже киянин Артем.
"Мімо пробігав та зацікавився. Бачу, корисне шось показують. Ну а підійшов ближче дійсно корисно в наших умовах це необхідно знати і вміти надати собі належну першу медичну допомогу", – розповідає киянин Михайло Марченко.
"Зараз я в процесі, я хочу знайти, до речі, курси які будуть мені і по часу зручними тому, що, ну, так як маленька дитина", – каже киянка Анастасія Стоян.
Детальніше, розповідають у департаменті охорони здоров'я, вивчити ази домедичної допомоги можна на курсах. Безкоштовний восьмигодинний інтенсив пропонують у центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Києва.
Назар Войтенков, Орест Пона, "5 канал"
Читайте також: Що таке вибухонебезпечні предмети та як надавати першу допомогу: ДСНС проводить тренінги в метро Києва
Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.