Масове отруєння шаурмою в Києві. Вже відомо, що кількість отруєних фаст-фудом, придбаним у чотирьох різних місцях, зросла до 70 осіб. Серед потерпілих є вагітні жінки. Усі МАФи, де потерпілі купляли шаурму – закрили. Фахівці Держпродспоживслужби спільно із правоохоронцями проводять перевірки кіосків. Більше – далі.
"Там куштував її й усе було нормально. До цього моменту. Ну нічого, буде мені уроком на усе життя", – в ніч проти вівторка Олега ушпиталили через отруєння у фаст-фуді. Блювота, температура до 40 градусів та діарея.
Запевняє – шаурму в закладі купував багато разів: "На вигляд усе чисто, акуратно. Типу прибиралося й протиралося все. І знову-таки, це не той ларьок, що перший раз його побачив".
Окрім Олега, отруїлися десятки. Частина звернулася до лікарів у вівторок. Інші прийшли в середу. Пацієнти перебувають у стані, наближеному до тяжкого та середньої тяжкості.
Головний інфекціоніст МОЗ Ольга Голубовська уточнює: "Досить сильно виражена клінічна симптоматика. Клінічно в усіх цих пацієнтів сальмонельоз. Це кишкова інфекція, яка супроводжується розвитком інтоксикаційного синдрому і так званого диспепсичного синдрому – це блювота і пронос".
Неякісну шаурму продавали в чотирьох різних місцях столиці, ці кіоски вже зачинили. Найчастіша історія така: "Вийшов з метро і вирішив скуштувати шаурми". Та ось ніхто не думав, що після цього можна отруїтися. Більшість потерпілих їли фаст-фуд саме з кіоску, що біля метро "Дарниця". Нині споруду опломбували правоохоронці. На власника саме цієї торгової точки найбільше скаржилися потерпілі.
Поруч із зачиненою яткою торгує напоями Максим. Переконує – шаурму в сусіда куплятиме й далі: "Я купляю тут регулярно шаурму та їм, і нічого. У мене просто шлунок працює, як лакмусовий папірець на такі речі. Сказати поганого не можу нічого".
У власників торговельних точок з продажу шаурми не було всіх дозвільних документів – такі порушення вже виявила столична поліція.
"За наявності достатніх доказів буде направлено матеріали до суду, їм може загрожувати штраф до 100 неоподаткованих мінімумів громадян, а також арешт до 6 місяців та обмеження волі до 3 років", – звітує старший слідчий Дніпровського відділу поліції Ігор Каганець.
Разом із правоохоронцями власну перевірку проводять і фахівці Держпродспоживслужби.
"Ми вбачаємо, що це, найімовірніше, недоброякісна продукція. Бо ми маємо таку ланцюговість. І це пов'язано саме з однією датою виготовлення", – впевнений перший заступник начальника ГУ Держпродспоживслужби Києва Олександр Овчаренко.
У Держпродспоживслужбі радять не купувати харчі на вулиці за температури повітря вище 28 градусів, бо тоді вони дуже швидко псуються.
Мирослав Солонар, Іван Довганик та Олександр Петровський, "5 канал"
В "Укрзалізниці" продемонстрували меню повноцінного харчування в поїздах – фото