Зникла студентка Мукаддас Насирлаєва

Трагедія на мосту Патона: поліція розслідує загибель 19-річної студентки з Туркменістану

  Дівчина покінчила життя самогубством. За оприлюдненою у ЗМІ інформацією, на такий вчинок дівчину могли підштовхнути труднощі, які виникли в неї під час навчання у виші

  У Києві правоохоронці розпочали кримінальне провадження за фактом доведення 19-річної студентки з Туркменістану до самогубства. Про це повідомляє прес-служба столичної прокуратури

  "Київська місцева прокуратура №9 розпочала процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактом доведення 19-річної громадянки Туркменістану до самогубства", – йдеться в повідомленні.

  Правоохоронці встановили, що 30 січня 2018 року студентка із Туркменістану вийшла з університету, де навчалась, та додому не повернулась. За фактом її зникнення 31 січня 2018 року було розпочато кримінальне провадження за ч. 1 ст. 115 КК України.

  Водночас у ході розслідування встановлено, що дівчина 30 січня покінчила життя самогубством, стрибнувши в воду з мосту Патона в Києві. "За оприлюдненою у ЗМІ інформацією, на такий вчинок дівчину могли підштовхнути труднощі, які виникли в неї під час навчання у вищому навчальному закладі, а також через непорозуміння із його керівництвом", – зазначили у прокуратурі.

  У зв’язку з цим до ЄРДР внесено відомості за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 за ст. 120 (доведення до самогубства) КК України, наголошується в повідомленні.

  На ситуацію вже відреагували у Національному медичному університеті імені О. О. Богомольця, студенткою якого була дівчина.

  У заяві вишу йдеться: "Національний медичний університет імені О.О.Богомольця закликає колектив і студентську спільноту до солідарності із родиною і близькими Мукаддас Насирлаєвої, колишньої студентки 1-го курсу нашого університету. Університет докладає максимум зусиль, щоб сприяти встановленню обставин зникнення Мукаддас 30 січня. Ми не знаємо, що сталося з Мукаддас і де вона зараз. Не втрачаючи надії, ми ставимося до інформації ЗМІ максимально серйозно. Медичний університет імені Богомольця всіляко сприятиме правоохоронним органам у розслідуванні зникнення Мукаддас Насирлаєвої. Керівництво університету надасть для цього всю необхідну інформацію в межах компетенції".

  Крім того, там повідомили: "На жаль, Мукаддас була відрахована з НМУ через порушення міграційного законодавства. Термін дії її візи закінчився 17.12.2017 року. До цього часу Насирлаєва не оформила посвідку і не виїхала до Туркменістану, щоб отримати нову візу. 18 січня медичний університет повідомив про розірвання контракту з Мукаддас Насирлаєвою на підставі порушення студенткою міграційного законодавства, 24 січня їй було вдруге особисто повідомлено про підписання наказу про відрахування з університету, оскільки ситуація не змінилася. Національний медичний університет зацікавлений в тому, щоб всі обставини у цій справі якнайшвидше було встановлено і звертається до ЗМІ з проханням уникнути будь-яких маніпуляцій щодо зникнення колишньої студентки НМУ до оголошення офіційних результатів слідства".

  Додамо, за даними прокуратури Києва, нині розслідування триває, проводяться всі необхідні слідчі дії, направлені на повне та об'єктивне дослідження всіх обставин трагічної події, додали в прокуратурі.

  Як повідомляв 5.UA, київські рятувальники вже третій день шукають дівчину, яка стрибнула з моста Патона. 

  Попередній матеріал
  Надходження до Держбюджету від експорту металобрухту виросли втричі – голова комітету ВР
  Наступний матеріал
  Закон про Інститут національної пам'яті шкодить інтересам самої Польщі – Шеремета

  Київські рятувальники два дні шукають дівчину, яка стрибнула з моста Патона

  В Україні реалізують національну гарячу лінію для запобігання самогубству

  Патрульні у Луцьку завадили дівчині стрибнути з моста – відео

  Старший син Фіделя Кастро вкоротив собі віку

  "Закупив харчі та навідався до перукаря": чому рідні не вірять у самогубство курсанта у Харкові

  Смерть курсанта у військовому виші Харкова – яка головна версія прокуратури