Княжичі 5.ua

Стрілянина в Княжичах: адвокати підозрюваних вимагають повернути справу в прокуратуру

Читайте по-русски
На їхню думку, якісного слідства не було, тому суд не зможе винести законного вироку у справі

Суд може повернути в прокуратуру на доопрацювання справу по стрілянині між двома підрозділами правоохоронців в Княжичах, що на Київщині. Із таким клопотанням до Броварського суду звернулися адвокати підозрюваних, передає "5 канал".

На їхню думку, якісного слідства не було, тому суд не зможе винести законного вироку у справі. Також, за словами адвокатів, сам обвинувальний акт складений з порушеннями. На наступному засіданні, яке призначене на 4 жовтня, судді заслухають думку потерпілих та прокурорів з цього питання, а потому — ухвалюватимуть рішення.

"Оскільки в обвинувальному акті перекопійована підозра, яка була повідомлена ще 31.08.2017 року, тобто 2 роки тому, фактично. І жодних реквізитів обов'язкових, які має містити обвинувальний акт, він фактично не містить, тому сторона захисту позбавлена можливості належним чином захищати своїх підзахисних," – заявила Тетяна Батусь, адвокат Леоніда Куряти.

На це прокурор Микола Наливайко зазначив: "На цій стадії судового розгляду лише вирішується, чи відповідає обвинувальний акт вимогам Кримінально-процесуального кодексу України. Питання доведеності вини, питання доказів – не досліджується. Сторона захисту вийшла за межі цього судового засідання, починала давати оцінку доказам, починала доводити невинуватість своїх підзахисних".

Також 4 жовтня суд розгляне клопотання прокуратури про призначення застави для чотирьох підозрюваних. Для Леоніда Куряти та Романа Мариновського – у розмірі понад 192 тис. грн. Для Ігора Іващенка та Олександра Меліхова – понад 57 тис. грн.

Трагедія в Княжичах сталася у грудні 2016 року. Київські поліцейські та спецпідрозділ КОРД виїхали в село на затримання грабіжників. Водночас, до сусіднього будинку прибула поліція охорони, яка зреагувала на працюючу сигналізацію. Внаслідок стрілянини між підрозділами – п'ять правоохоронців загинули.

 

Попередній матеріал
В ОБСЄ були б істерики, якби Україна дозволила собі таке хамство – Геращенко стосовно провокації в Станиці
Наступний матеріал
Зеленський пообіцяв переселенцям спростити отримання дозволу на відвідування Криму