Самобуд УПЦ МП біля Десятинної церкви
Самобуд УПЦ МП біля Десятинної церкви 5 канал

Справу самобуду Московського патріархату на території музею призупинили – причини

Релігійна спільнота подала клопотання з оскарженням повноважень заступника міністра юстиції

Судова справа щодо самобуду, який Московський патріархат звів на землі Національного музею історії, біля фундаменту Десятинної церкви, загальмувала. Окружний адміністративний суд Києва призупинив розгляд скасування реєстрації права власності на церковний МАФ. Судові дебати так і не розпочалися.

Причина – клопотання релігійної спільноти, яка бере участь у ще одному судовому процесі. Там оскаржують повноваження заступника міністра юстиції – буцімто, він не мав права спрямовувати листи до суду щодо законності реєстрації будівлі.

Цей документ на попередніх засіданнях подав позивач – народний депутат Ігор Луценко. Тому суддя ухвалив рішення призупинити розгляд справи, доки триває інший суд. Луценко з рішенням не погодився – каже, подаватиме апеляцію.

"Знайдено було нібито процесуальну зачіпку, для того, щоб зупинити це провадження, і десь в окремому процесі просто розглядати до безкінечності цю справу. Підписувати будь-які листи має право будь-яка людина, тут немає що розглядати, але тут, у цьому випадку, я вже вбачаю вплив безпосередньо тих людей, які підтримують цю так звану релігійну громаду", – каже позивач.

"Представники пана Луценка принесли цей лист. Якщо ви його проаналізуєте – він чітко зазначає, що фактично, заступник міністра перевищила свої повноваження, вони в неї були відсутні, – надання таких висновків, тому ми вирішили подати ще один позов", – каже представник релігійної громади Ростислав Попович.

Нагадаємо, скандал триває понад 10 років. Від 2006 року УПЦ МП почала поступово забудовувати землю неподалік фундаменту Десятинної церкви. Спершу церква Московського патріархату встановила шатро, потім звела дерев'яну капличку, а згодом – бетонну споруду, яку назвали "монастирем". Згідно з законодавством, споруджувати будь-що на цій території – заборонено.

Попередній матеріал
Сміла досі без опалення: місцеві відчайдушно борються з холодом у приміщеннях
Наступний матеріал
"Так Ви в політику йдете?" – що відповів Омелян на запитання ведучого "5 каналу"
Loading...

Чекали і не дочекалися: як МП зірвав важливу зустріч з Порошенком

Церковні міжусобиці: чому не відбулася зустріч Порошенка з єпископатом Московського патріархату – "БлогПост"

"Ми показали, хто є хто": ведуча "Рандеву" відповіла на звинувачення Приходько

У Порошенка прокоментували зрив перемовин з Московським Патріархатом: "Двері залишаються відкритими"

"Зневага до Президента і України": чим викликаний раптовий синод МП в Печерській Лаврі – Зоря

УПЦ МП відмовилася від участі у створенні автокефальної Церкви та розриває євхаристійне спілкування з Константинополем – заява