Малюнок Фабіо Петані у 2017
Малюнок Фабіо Петані у 2017 Art United Us / Facebook

Мальва розбрату: в Києві забудували мурал італійського художника

Втім громадськість стверджує – мурал на історичній будівлі взагалі був незаконним

Цвіт мальви та хімічний елемент. Скандальний хмарочос на місці Сінного ринку частково перекрив мурал італійського художника Фабіо Петані на сусідньому будинку. Тепер організація, яка опікується створенням муралів, хоче звернутися до забудовника, аби той знову запросив італійця до Києва. Але тепер фінансування створення нового малюнка – він має взяти на себе. Водночас громадськість, яка свого часу протестувала проти будівництва, ошелешила – мурал на історичній будівлі є незаконним. Мовляв, немає офіційних дозволів.

Мурал, який тепер майже не видно скрізь бетонні брили, намалював італійський художник Фабіо Петані ще півтора року тому. Замість полотна використав фасад історичного будинку поруч із колишнім Сінним ринком. Працював тиждень. В організації, яка запросила Петані до Києва, пригадують: майстер надихнувся Україною і вирішив намалювати цвіт мальви. У своїх роботах зазвичай використовує хімічні елементи з таблиці Менделеєва, тому цього разу поруч зобразив фтор.

Змусити забудовника перепланувати будівництво та зберегти малюнок – неможливо. Тож нині куратори проекту планують звернутися до нього з пропозицією запросити Петані знову до Києва. Й оплатити усі витрати на створення нового муралу художника деінде – як компенсацію.

"Боротися з ними марно, потрібно на якусь "мирову" виходити. Компроміс шукати. Ідеальний варіант, якщо забудовник привезе цього самого художника, сплатить йому всі витрати, і створять таку саму роботу десь", – розмірковує куратор проекту Art united us Гео Лерос.

Депресивна чорна квітка, жовтий місяць у повені та дивний хімічний елемент – так характеризують малюнок італійця місцеві. Киянка Ольга Іванова розповідає – тамтешні мешканці збунтувалися, коли художник почав паплюжити фасад історичної будівлі фарбами. Довелося навіть викликати поліцію.

"Замість того, щоб будинок якось відреставрувати, пофарбувати, вони малюють для нас, мешканців будинку, незрозумілий малюнок, хоча ми їх про це не просили. Ми намагалися його зупинити, він малював. Викликали поліцію, складали акти, але не допомогло", – бідкається киянка.

Неабияк збурилася проти малюнку й громадськість, що була проти забудови Сінного ринку. Певні: малюнок псує не лише зовнішній вигляд фасаду будинку, а й цілої вулиці. Активісти навіть провели власне розслідування і з'ясували: жодних дозвільних документів на створення муралу художник не мав.

"Будинок – об'єкт культурної спадщини, він охороняється законом і повинні бути якісь правила. В Європі ці будинки зберігають, оберігають. Сама та квіточка – це насміхання, і депресивний у неї такий характер, чорна квітка, якийсь місяць. Ми зробили рік тому запит у Шевченківську РДА, та написала, що нікому дозвіл не давала", – обурюється активістка ГО "Барви життя" Лідія Гончаренко.

Щоби перевірити це – надсилаємо журналістський запит до столичного Департаменту охорони культурної спадщини та районної адміністрації, який і мав видавати дозволи на зображення муралу. За кілька днів прес-служба Шевченківської РДА відповіла: дозвіл таки видавали ще торік у липні. Втім показати документи – відмовилися.

На журналістський запит і досі не відповіли в Департаменті охорони культурної спадщини. Мовчить і забудовник. Водночас художнику про псування його муралу ще не повідомляли.

Дар'я Цисарук, Олександр Петровський та Олексій Іванченков, "5 канал"

Дніпро і коти: у місті з'явився новий "захований" мурал – фото

/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"ЗА ЧАЙ.COM": головред інтернет-видання "ОстроВ" Сергій Гармаш в ефірі "5 каналу"
Наступний матеріал
Мільярдер Захур розповів, як Ахметов продовжує заробляти на вугіллі з окупованих територій
Loading...

Вуличне мистецтво, що захоплює: 10 міст світу з найгарнішим стріт-артом – фото

Від справжнього латиноса: в київському метро з'явився дивовижний мурал – фото

Бірюков розповів, як забудовники прибирають до рук землі ветеранів АТО

Мешканці села на Київщині поставили ультиматум місцевій владі через гору сміття – подробиці

Багатостраждальних овець, що 2 тижні чекали на митниці, передадуть на екоферму

Комісія "Ігор нескорених" проведе розслідування щодо медаліста Бєлобокова