Скріншот відео

Спочатку важко, потім – це спосіб життя: як живуть кадети й панянки в столичному ліцеї-інтернаті

Директор Кадетського корпусу не натішиться – вони виховують майбутніх захисників України

Один день життя кадета й панянки в ліцеї-інтернаті. Підйом, руханка, сніданок і – на навчання. На уроках хлопці вчаться збирати зброю на швидкість. Тоді як дівчата відвідують уроки етикету. На перервах вони зустрічаються та влаштовують танцювальні батли між класами. З Кадетського корпусу повернулася Валерія Павленко.

Ще треті півні не співали, а ранок у кадетів вже почався. Хлопці від 10-ти і до 16-ти років прокидаються, хутко одягаються і вибігають на руханку.

Потім повертаються до казарми і готуються до навчання. Застеляють ліжко та вдягають форму.

Сьогодні п'ятниця, тому форма парадна. Разом із кадетами рушаємо до їдальні.

Під час сніданку юнаки встигають трохи відпочити. А потім – улюблена частина. Урочистий марш.

Артем Артем'єв пишається своїм навчальним закладом. Ходить у кадетах із 5-го класу. Однокласників та офіцерів-вихователів називає сім'єю.

"Від самого початку було дуже важко, підйом о 6:30. Потім це вже став як мій спосіб життя. І я навіть уже дома прокидаюся близько сьомої. Наш ліцей – це одна родина. Якщо щось сталось, наприклад, ти можеш підійти до директора – Наталії Михайлівни – вона тобі допоможе, пояснить щось. Тобі будуть допомагати ті люди, які з тобою поряд", – пояснює Артем.

Починають навчання тут о 8:30. Перший урок у юнаків – Захист Вітчизни. Викладає предмет офіцер-вихователь Віктор Кліщ – полковник запасу.

"Два дні на тиждень проходять заняття з основ військової підготовки. На цих заняттях ми навчаємо вогневої та інженерної підготовки. Ми практично відпрацьовуємо загально-військову підготовку, одягання протигазів, військового комплекту, розбирання автомату", – розповідає офіцер-вихователь.

Водночас у дівчат-панянок у Кадетському корпусі – уроки етикету та християнської етики. Вже за стандартами Нової української школи. А кадети-першокласники вітаються з учителькою та співають.

"З 2018-го року почалася нова програма – НУШ (Нова українська школа – 5.UA) і першокласники йшли працювати за новою програмою. Дітки діляться своїми враженнями, тому що після дитячого садочку їм важко адаптуватися", – пояснює класний керівник 1-го класу кадетів Світлана Свята.

Після кожного заняття у молодших кадетів і панянок – музична перерва. Просто неба танцюють, співають і змагаються.

Директор Кадетського корпусу не натішиться – вони виховують майбутніх захисників України. Вже з 5-го класу юнаки стають перед свідомим вибором: залишитися в Кадетському корпусі чи піти. Більшість лишається, ба більше – долучається чимало новачків.

"Насамперед це організовані діти, духовні діти, які розуміють, що ми є українці і в майбутньому вони будуватимуть, розбудовуватимуть нашу державу. Продовжуватимуть традиції наших батьків, наших дідів", – пояснює Наталія Гаврихіна.

У корпусі цілодобово навчаються не всі. Лише хлопці від п'ятого до 11-го класу. Утім, вихователі обіцяють створити умови для постійного перебування дівчат і додати кілька гуртожитків для кадетів.

Валерія Павленко, Олексій Іванченков, "5 канал"

Попередній матеріал
Ірина Луценко розповіла, що найперше має з'ясувати РНБО про NewsOne і канал "112 Україна"
Наступний матеріал
У Дніпрі благодійники створили незвичний інструмент для малечі, яка перебуває в лікарні

Гриневич уточнила, наскільки зростуть зарплати вчителів у 2019 році

Напад у Керчі: загинули 15 студентів і 5 дорослих, опубліковано список потерпілих

Оголосили операцію "Перехоплення": Тука прокоментував теракт у Керчі та версію про вибух газових балонів

У Запоріжжі через витівку школярки довелося евакуювати 350 учнів

Посвята, присяга, покладання вінків на Дніпро: як гартують першокурсників морської академії

Церемонія складання клятви ліцеїстами Київського військового ліцею ім. Івана Богуна – завершено