Курсанти-моряки у Херсоні
Курсанти-моряки у Херсоні 5 канал

Посвята, присяга, покладання вінків на Дніпро: як гартують першокурсників морської академії

Урочиста та масштабна посвята у курсанти морської академії відбулась у Херсоні

Першокурсники присягнули на вірність українському народу та морським традиціям. Цього року їх більше двох тисяч. Зі святом новобранців привітав і Президент. Долучилася і знімальна група "5 каналу".

Лави одного з найстаріших навчальних закладів України – Херсонської державної морської академії – поповнилися новими курсантами. Понад дві тисячі майбутніх моряків урочисто присягнули на вірність українському народу. 15-річний Давид на навчання в академію приїхав із Одещини. Вчиться на судномеханіка. Каже, що цей фах обрав невипадково – продовжує справу свого дядька.

Курсанти-моряки у Херсоні
Курсанти-моряки у Херсоні5 канал

"У мене дядько моряк. Він розповідав багато про професію. Мені сподобалося і я пішов", – розповідає першокурсник Давид Леонтьєв.

Приїхали підтримати Давида і його батьки.

"Він давно хотів, йому подобалося, як дядько в море ходив, тому завжди казав: "Як виросту – піду по його стопам". Так і сталося, його мрія справдилася", – каже мати першокурсника Марина Леонтьєва.

Курсанти-моряки у Херсоні
Курсанти-моряки у Херсоні5 канал

Після присяги на вірність Україні – виконання старих морських традицій. Новачки виконують перший наказ від студентів старших курсів – присягають на вірність своїй професії.

Нині в академії навчаються курсанти зі всієї України, майже 200 з них – родом із Криму.

"Академія здійснює підготовку за трьома напрямками морської галузі – судноводії, судномеханіки та електромеханіки, починаючи від рядового до капітана далекого плавання. Наша академія охоплює абітурієнтів зі всієї країни – від Заходу до Сходу. До речі, 23 хлопця нового поповнення саме з Криму", – розповідає ректор Херсонської державної морської академії Василь Чернявський.

Президент Петро Порошенко зазначає: "Це зразок збереження та примноження національних традицій навчання та виховання. Саме у Херсоні 200 років тому розпочалася підготовка фахівців у першому в Україні навчальному закладі. Академія дійсно співпрацює з міжнародними інвесторами. Це дозволило вивести навчальну базу на світовий рівень".

Курсанти-моряки у Херсоні
Курсанти-моряки у Херсоні5 канал

Після посвят та присяг – покладання вінків на воду Дніпра. Так курсанти віддали шану героям, які загинули за вільну країну.

Курсанти-моряки у Херсоні
Курсанти-моряки у Херсоні5 канал

Завершилося свято урочистим маршем. Далі в курсантів чотириденна відпустка і знову до навчання.

Тетяна Савуля, Вячеслав Нікітченко, Херсон, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

"Riverine-2018": в Одесі стартували навчання військових моряків

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
18-річна українка виграла престижний турнір з тенісу в Гонконзі – відео
Наступний матеріал
У мережі з'явилося відео, на якому український Мі-24 збиває ворожий дрон
Loading...