Черга до посольства
Черга до посольства 5 канал

"Прагнемо змін": у Києві білоруси кілька годин стояли у чергах, щоб проголосувати на виборах

Читайте по-русски
До обіду віддати голос змогла заледве сотня людей

Голосування не для усіх. Частина білорусів, які мешкають в Україні і хотіли віддати свій голос на президентських виборах — ймовірно так і не зможуть це зробити. Від ранку неділі у Києві кількасот людей вишикувалися у черги під посольством Білорусі. Чому там утворилися черги і хто заважає людям голосувати — розповість кореспондентка "5 каналу" Олена Рибінська.

Плюс 30 у тіні, а під посольством декілька сотень громадян Білорусі. Вони стоять у черзі, щоб проголосувати на президентських виборах. У Білорусі обирають главу держави, а черги охочих вишикувалися під посольствами цієї держави у різних країнах світу.

Прийшов до посольства, щоб проголосувати й Андрій Стрижак. Білоруський волонтер уперше за 26 років бачить таку активність своїх співгромадян. Зокрема, й у Києві. Чоловік допомагає українському сходу, а нині прагне допомогти і рідній Білорусі.

"Частина білорусів прагне змін, які вже давно назріли в країні. Адже ми знаємо, що влада хоче трохи іншого і було відкрито сказано, що буде застосовуватися сила", – говорить Андрій Стрижак, громадський активіст, волонтер, громадянин Білорусі.

До посольства пускають по одній людині щочотири хвилини. Тому черга постійно збільшується. До обіду проголосувати змогла заледве сотня людей. Під стінами амбасади – в рази більше.

Люди розповідають – у посольстві для голосування один стіл і одна кабінка. Чому так мало виборцям не пояснюють. Не змогла цього з'ясувати і знімальна група "5 каналу" . Всередину не пустили.

"Ми вже проголосували, години 2 чекали в черзі, а потім сказали, що дітьми паралельна черга", – каже Аліса, громадянка Білорусі.

У черзі – молодь, літні люди, сім'ї з дітьми. Люди створюють паралельну чергу для тих, хто з дітьми, і для старших людей. Прийшли не з порожніми руками. В руках плакати і прапори. Нарікають – ці черги з'явилися не просто так.

"На всіх виборах головна проблема була забезпечити явку, зараз зворотне – люди йдуть, але йдуть щоб проголосувати проти Лукашенка. Це відбувається в усіх посольствах, де є виборчі дільниці", – каже Денис, громадянин Білорусі.

На виході з дільниці працює екзит-пол, волонтери кажуть – в Білорусі вони під забороною, як і незалежні спостерігачі.

"Екзит-поли заборонені в Білорусі, то проводимо тут, ну, щоб якісь дані були десь. Окрім офіційних", – говорить Павло, волонтер екзит-полу, громадянин Білорусі.

"Вельми велика спокуса просто все кинути і з'їхати, і коли так відбудеться, чекає ще 5-10 лет стагнації і нескінченного чекання чогось кращого", – розповідає Андрій Стрижак, громадський активіст, волонтер, громадянин Білорусі.

Люди під амбасадою припускали, що віддати свій голос вдасться не всім.

Олена Рибінська, Едвард Белінський, "5 канал"

Попередній матеріал
"Зона відчуження Тернопіль", або За крок до соціального бунту – "На власні очі"
Наступний матеріал
Перемога Лукашенка на виборах у Білорусі: як в країні проходило голосування – включення правозахисника
Loading...

"Їм наплювати": Лукашенко заявив, що не дочекався генпрокурорів з України та РФ щодо "вагнерівців"

"Великі черги створені штучно": як у Києві білоруси голосують на виборах президента – включення

"Немає інтернету, у Мінськ стягується військова техніка": як у Білорусі проходять вибори – включення правозахисника

Вибори у Білорусі: у Мінську перед початком голосування помітили військову техніку

"Найбрудніші в історії": у Білорусі розпочалися президентські вибори

У Києві студенти вимагають відпустити білоруського активіста Петра Маркелова