Суд постановив служителям УПЦ мп повернути у власність держави 79 об'єктів Нижньої лаври. Договір між заповідником та московською церквою розірвали – священники мали покинути лавру. Вимогу священники повинні були виконати до 10 серпня, проте вони не пішли на поступки. Про це повідомляє кореспондентка "5 каналу" Ганна Рибалка.
Відомо, що поліція тимчасово закрила вхід на територію Києво-Печерської лаври. Туди пускають тільки священників, ченців та служителів чоловічого монастиря.
Для молитви та відвідування відкрито лише декілька храмів: Храм Сергія Радонезького, Храм Агапіта Печерського, Храм Воскресіння Христового, Храм Антонія і Феодосія Печерських із Трапезною палатою, Успенський собор. На території також патрулює Нацгвардія та поліція.
В. о. директора генирального директора Національного заповідника Києво-Печерська лавра Максим Остапенко на брифінгу в Лаврі повідомив, що на території заповідника є невідомі особи і вони забарикадувалися.
У коментарі журналістці "5 каналу" Ганні Рибалці він повідомив: "Мовиться про те, що у заповідника є угода з монастирем, і поки діяв договір, там перебували ченці монастиря. Наразі ми бачимо, що багато об'єктів, які передавалися монастирю, почали використовувати не за призначенням". Там почали з'являтися юридичні і фізичні особи. І частина об'єктів зайняті не працівниками монастиря, а якимись невідомими особами, які не представляють, які заважають роботі заповідника, і через такі численні перешкоди ми вимушені були звернутися до правоохоронців і поки припинити доступ всім особам, крім ченців, на територію Нижньої лаври, щоб з'ясувати, що за особи там перебувають та на яких підставах і які дії треба зробити спільно з правоохоронцями, аби вони звільнили незаконно зайняті приміщення".
Максим Остапенко пояснив: "Фактично ми маємо (на території Києво-Печерської лаври – ред.) незаконний готель, який надає послуги за готівку, отримує пільги від держави, як комунальні для населення. І там перебуває постійно велика кількість відвідувачів, що знімає ці готельні номери. І чим вони там займаються, нам наразі невідомо. Але значна кількість людей, які там проживають, вони беруть участь у провокуаціях, як проти заповідника, так і проти ченців. Самі ченці мені про це неодноразово казали".
Поки ці невідомі не звільнять незаконно займані приміщення, сторонніх осіб на територію Нижньої лаври пускати не будуть.
Як повідомляв 5.UA, раніше суд відмовився залишати монастир УПЦ мп у Києво-Печерській лаврі – Господарський суд Києва визнав розірвання договору законним.
Нагадаємо, у березні 2023 року Національний заповідник "Києво-Печерська лавра" розірвав договір із УПЦ мп про безоплатне користування лаврою в Києві. Ченці мали покинути монастир і всі будівлі 29 березня.
Читайте також: Монастир не закриватимуть, службу вестимуть двома мовами – Епіфаній звернувся до ченців Києво-Печерської лаври
Як повідомляв 5.UA, Раніше державний заповідник розірвав договір оренди через порушення умов користування держмайном. Зранку на богослужіння в Лаврі зібралося чимало вірян. Стежити за громадським порядком приїхали поліціянти.
Не обійшлося і без скандалів між парафіянами. Одні переконані, що виселяти священників потрібно негайно, інші кажуть, що цього взагалі не можна робити. Самі ж представники УПЦ мп розповідають, що покидати приміщення лаври не планують.
Читайте також: Остання ніч у лаврі: московські попи мішками щось вивозять, поліція перевіряє машини – включення
Дивіться також відео: ГНІЗДО рУССКОГО мІРА, або Як Лавра дісталася московському патріархату – НАСПРАВДІ
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
- Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.