Вони дуже сумують за рідними домівками. Для найменших українців чи не найважче бути переселенцями. Щоб підтримати дітлахів, волонтери організували проєкт "Літокрил". На дні відкритих дверей у столичному центрі побувала наша Марія Дрозд.
Глібу 4 роки. Його сім'я пережила окупацію Херсону. Коли місто звільнили, батьки вирішили переїхати в безпечніше місце. Тепер живуть у Києві.
"Почали дуже сильно бомбити, тому довелось виїжджати. Він ще був маленький, ну він і зараз маленький, звісно переживає, постійно питає про дім, коли ми повернемось. Там залишились всі його улюблені іграшки, тому він дуже чекає Новий Рік і нові подарунки", – розповідає мама Гліба Юлія.
На свято мама з Глібом прийшли до психоемоційного центру "Літокрил".
"Літокрил" днями розпочав свою діяльність у Києві. Спільно з благодійним фондом "Never give up" тут надають психологічну допомогу дітям, які постраждали від війни.
"Наші психологи, які надають індивідуальну підтримку сім'ям, батькам, дітям, такі групові заняття. Це можуть бути арт-терапії, казкотерапії, підтримки для батьків, семінари тренінги. Так щоб їм допомогти в сьогоденні", – зазначає кураторка проєкту "Літокрил" Ольга Кабанець.
"Батьки, які живуть десь там в віддалених районах, можуть прийти, залишити свою дитину на заняттях на майстеркласах і піти просто погуляти Хрещатиком. У них не завжди є така можливість. У них немає часу, вони постійно шукають роботу або вони займаються дітьми", – пояснює менеджерка проєкту "Літокрил" в Києві Галина Багрянцева.
Розважити сина прийшла і Олена. 5-річний Єгор дуже сумує за рідною домівкою.
"Ми з Харкова, вже рік живем в Києві. Сьогодні перший раз прийшли в цей центр. Дитина спочатку соромилася, але йому все коректно пояснили, показали, познайомився з дітьми. Йому дуже сподобалося, він вже не вибігає, маму не шукає", – зазначає мама Єгора Олена Чернишенко.
"Ми запрошуємо до нас і театри і театри маріонеток і вистави і майстеркласи з пряниками. Ми як сім'я, до нас хочеться повертатися", – каже кураторка проєкту "Літокрил" Ольга Кабанець.
Три "Літокрили" працюють на Харківщині. А в столиці наступного року організатори планують відкрити ще один центр.
Марія Дрозд, Олексій Іванченков, "5 канал"
Читайте також: "Чорний лютий": 12-річний переселенець створив мультфільм, який переміг у номінації "Найкраща анімаційна стрічка".
Дивіться також відео: Висміюють окупантів і засуджують їхні злочини: як у Кропивницькому знімають патріотичні мультфільми.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
- Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.