Ми на центральній площі нашої столиці – Майдані Незалежності, вона порожня. Магазини зачинені.
"Знайшли десь магазин відкритий? – Ні, всі магазини закриті. Ну, поки ж люди трошки запаслись і поки продуктів вистачить на декілька днів. З хлібом туго. А так, люди тримаються і моляться Богу, щоб Україні було добре", – каже мешканець міста.
Через постійні удари російськими ракетами та комендантську годину, життя у столиці докорінно змінилося.
"Ніч у підвалі просиділи, так і все. Всі сім'ї, позбиралися і з других домів. Бо у нашому домі підвал такий, більш-менш. О, ну, ось чуєте, бухкає. Люди не виходять, бояться, звичайно", – розповідає киянин.
Розриви і вибухи, які не стихають, тримають людей у підвалах, чи бомбосховищах.
"Поки продукти є, але з водою питною важко. Тому що хтось встиг купити, але ж вона закінчується і дітки маленькі є, завжди треба готувати. Тому з водою, так, і хліб", – зауважує жінка.
"Ми сюди нікого не кликали. Я розмовляю російською мовою. Я з СРСР, я там виріс. Але я не просив нікого захищати мене. Не кликав. Це наше", – наголошує чоловік.
Через появу тих, кого не кликали і не чекали, великі проспекти і затишні вулички тепер – порожні. Зустріти тут можна хіба патрулів тероборони та військових.
Площа поблизу Михайлівського Золотоверхого спорожніла, хоча дзвони час від часу таки говорять. Однак, ворота собору, таки зачинені.
На Майдані Незалежності одиничний пікет. На банері напис "Зупинимо путінську війну". Рой сидить у повній тиші, бо пікет – мовчання. Аби і війна теж замовкла.
У центрі столиці знаходимо єдиний відкритий паб, який розташований у підвальному приміщенні.
"У першу чергу це працює не як кафе, а як бомбосховище. Сюди приходять сусіди, хто залишився тут. І, навіть, зараз живуть люди, вони зараз там із собачками й з котами, з дітьми. Особливо, коли сирена, тоді спускаються більше", – кажуть у кафе.
За чотири дні заклад жодного разу не зачинив свої двері. Все через те, що слугує чудовим укриттям. Тут люди можуть не лише перечекати обстріли, а ще й поїсти.
"Велика закупівля продуктів на вихідні. А все це розпочалося в четвер, тому у нас є великий запас продуктів і ми вирішили працювати, зокремаз міркувань, не пропадати ж добру", – каже власник кафе.
Старий рояль, декоративні дерева в вазонах, бетонні блоки, клумби декоративні – ось цим усім місцеві мешканці нашої столиці перекривають дорогу, аби до них не пробралися диверсанти.
"Це піаніно, яке давним-давно тут стоїть, з початку роботи цього закладу, на лєтніку і оці всі вазони були на лєтніку. Ми вирішили, винести і піаніно, тому що, по-перше, це красиво. Треба добавляти елемент естетики у повсякденне життя", – каже чоловік.
Не дивлячись на жахіття і втрати, які несе з собою російська агресія, люди твердо вірять в українське військо і в перемогу.
"Тримаємося і хочемо, щоб скоріше це все скінчилось", – наголошує киянка.
"А хлопці держаться, вони молодці, спасибі їм. Бо таку навалу витримать, що у мене аж сльози навертаються", – каже чоловік.
Євгенія Китаїва, Ганка Кудрявцева, "5 канал"
Що після себе лишає путінська навала: який вигляд має Васильків після нічних обстрілів – фото