Вантажівкам заборонили в'їзд до Києва
Вантажівкам заборонили в'їзд до Києва 5 канал

Обмеження в'їзду фур до Києва: на яку із трьох магістралей не впускатимуть вантажівки та які обмеження щодо ваги – сюжет

Читайте по-русски
Ініціатива правильна, вважають власники легковиків, бо "багатоколісні велетні створюють величезні затори"

Столиця без вантажівок. Хоча й частково. Відсьогодні правоохоронці починають обмежувати в'їзд фур до столиці. Заборона буде не сезонна і діятиме постійно. Спочатку обмеження запровадять лише щоранку та щовечора в години пік. Згодом великогабаритний транспорт не пропускатимуть до Києва протягом усього дня. Як до цього ставляться водії і чи розвантажать таким способом столичні атошляхи, розкаже Мирослав Солонар.

Далекобійник Володимир долає сотні кілометрів українських доріг для того, щоб завезти товар до столиці. Каже, на дорозі поводиться чемно, правила дорожнього руху не порушує. Проте не розуміє, чим завинив разом зі своєю багатоколісною Volvo.

"Я не знаю, кому ми заважаємо. Тут уже, знаєте, як поганому танцюристу завжди щось заважає", – каже Володимир. 

Нині Володимир має вирушати до Маріуполя. А от коли повернеться, на нього очікують обмеження. Фуру до столиці в пікові години не пропустять.

Щоранку із 7:00 до 10:00 та щовечора з 16:00 до 20:00. Це перший етап обмеження на в'їзд вантажівок. А через тиждень-два столичні правоохоронці не пропускатимуть фури протягом усього дня.

Юрій Зозуля, начальник патрульної поліції Києва, каже: "Мова не йде про те, що ми взагалі заборонимо в'їзд. Ми будемо обмежувати заїзди, тобто фури будуть паркуватися на під'їздах до Києва так, щоб це не утворювало проблем".

Щодня до Києва в'їжджає близько 50 тисяч вантажівок. Їхній рух столицею переважно неконтрольований, переконують водії легковиків. Багатоколісні велетні створюють величезні затори.

"Стараємся подалі від них триматися. Чим далі, тим краще", – каже один із водіїв легковиків.

"Їх треба з міста виселяти", – каже ще один.

А ще фури руйнують автошляхи та ще більше забруднюють повітря. Тому в Київській міській державній адміністрації далекобійників спробують приборкати.

"Кожен в'їзд та виїзд із міста буде взятий під контроль. Це не означає, що вантажівки вагою до 4,5 тонн не мають права рухатися, вони мають їхати", – каже Дмитро Рахматуллін, заступник директора департаменту транспортної інфраструктури КМДА.

Так гримить перевантажений Південний міст столиці. Його постійно ремонтують, та все ж він тріщить по швах, бо потерпає від транзитних вантажівок. І відтепер ця проблема повинна вирішитись.

Фури не пропускатимуть до Києва на трьох найзавантаженіших напрямках: з боку Борисполя – заборона діє вже більше місяця. Тепер додається Одеська та Житомирська траси. Там стоятимуть патрульні поліцейські, які контролюватимуть рух великогабаритних машин.

Вантажівкам заборонили в'їзд до Києва
Вантажівкам заборонили в'їзд до Києва5 канал

Обмеження діятиме лише щодо машин, вага яких перевищує 4,5 тонн. Щоправда, у години табу в'їжджати в столицю таки дозволять деяким вантажівкам, які обслуговують місто. Приміром, комунальникам.

Утім, попри рішення КМДА, водії фур уже його ігнорують. Ми зафільмували вантажівку, яка роз'їжджала Оболонню після 16:00.

Мирослав Солонар, "5 канал"

Попередній матеріал
Ведучий "Прямого" Березовець пов'язує обшуки у власника телеканалу з останнім інтерв'ю Богдана – подробиці
Наступний матеріал
Нова влада будує режим путінського зразка в Україні – реакція "ЄС" на обшуки директора "Прямого"
Loading...