Школярі
Школярі 5 канал

Обмеження щодо коронавірусу COVID-19: як у Києві запобігатимуть хворобі – сюжет

Читайте по-русски
Кінотеатри, театри та музеї призупинять роботу до 31 березня

Дитсадки, школи та вищі навчальні заклади від 12 березня не працюватимуть і в Києві. Столична влада оголосила тритижневий карантин. З 12 березня і до кінця місяця скасують усі масові розважальні, спортивні та культурні заходи. Не працюватимуть кінотеатри, театри та музеї. Особливий режим до кінця березня діятиме і в торговельних центрах – там чергуватимуть бригади медиків. Загалом обмеження стосуватимуться усіх заходів, у яких запланована участь понад 60 людей. Про Київ на карантині розкаже кореспондентка "5 каналу" Ганна Рибалка.

"Ми забрали наших дітей і вчителька повідомила, що з сьогоднішнього дня по 30 число – карантин", – говорить Анна Крутова, мати школярки.

Позапланові канікули від завтра починаються в другокласника Данила.

"У нас карантин. Це для тих, хто хворіє, і щоб інші не захворіли", – каже Данило Крутов, школяр.

Не карантин, а обмежувальні заходи, пояснюють у КМДА. З 12 березня на три тижні припинять заняття в школах, дитсадках, коледжах та вишах. Так столична влада сподівається запобігти поширенню коронавірусу.

"Спочатку були розмови про два тижні. Але враховуючи що у дітей канікули, цей термін карантину буде до кінця березня. Зрештою буде організована дистанційна форма освіти. Це стосується в першу чергу школярів. З інститутами, університетами, коледжами там все набагато простіше – у них є така практика", – каже Микола Поворозник, перший заступник голови КМДА.

Кіна теж не буде. Кінотеатри, театри та музеї призупинять роботу до 31 березня. Загалом до кінця місяця скасують усі розважальні та спортивні масові заходи, у яких беруть участь понад 60 осіб. У торговельних центрах закриють розважальні зони, а біля входів чергуватимуть медики.

"Є чіткий алгоритм дій для працівників торговельних центрів та суб'єктів господарювання. У кожному торговельному центрі будуть працювати такі бригади, які будуть оглядати людей. Якщо буде температура підвищена – рекомендуватимуть звернутися по медичну допомогу", – каже Олег Рубан, начальник головного управління Держпродспоживслужби в Києві.

Маєте підвищену температуру, кашель та інші ознаки ГРВІ? Зверніться до сімейного лікаря. За потреби той призначить госпіталізацію. Якщо запідозрять COVID-19 – лікарі проведуть експрес-тест на визначення коронавірусу. За кошти міського бюджету їх закупили 2,5 тис. штук і розподілили на шість київських лікарень та один перинатальний центр.

Щойно експрес-тести привезли до Олександрівської лікарні. І визначити, чи є небезпечний вірус в організмі людини, за допомогою цієї системи можна за 10 хвилин.

"Ми їх бачили на папері, ми їх бачили інструкції. А вживу ми їх бачимо вперше", – говорить Людмила Мінова, завідувачка інфекційного відділення Олександрівської лікарні.

Олександрівська лікарня нині отримала вісім упаковок таких тестів. Цього вистачить, щоби за потреби перевірити дві сотні людей, розповідає лікарка.

Першою може стати громадянка Китаю, у якої в аеропорту "Бориспіль" виявили симптоми, схожі на коронавірус.

Тест на коронавірус
Тест на коронавірус5 канал

"Ось так запаковані. Це сам тест, діагностичний, обов'язково є рідина, якою розводиться краплинка крові. Наголошую, що пацієнт має бути з ознаками респіраторного синдрому. Якщо нема температури, нема кашлю, ніяких проявів. Просто людина хоче зробити обстеження – вона може зробити обстеження за власний кошт", – говорить Людмила Мінова.

До кінця тижня у Києві буде 5 тис. таких систем, обіцяють столичні чиновники.

Нині мізкують над іншим – коли проводити пробне ЗНО для випускників, бо через вимушений карантин наприкінці березня, як планувалося, провести його не вдасться.

Ганна Рибалка, Василь Дендін, "5 канал"

 

Попередній матеріал
Україна входить у світову фінансову кризу – Шмигаль
Наступний матеріал
Українські батарейки повезуть на переробку в Румунію – подробиці
Loading...
Захист від коронавірусу: як правильно мити руки, щоб зменшити ризик зараження

Захист від коронавірусу: як правильно мити руки, щоб зменшити ризик зараження

Коронавірус: двох моряків не пустили на український берег через високу температуру тіла – МВС

Коронавірус: двох моряків не пустили на український берег через високу температуру тіла – МВС

ВООЗ оголосила пандемію у зв'язку з поширенням коронавірусу

ВООЗ оголосила пандемію у зв'язку з поширенням коронавірусу

Чи готова Україна протистояти коронавірусу та яких заходів має вжити уряд – "ІнфоВечір"

Чи готова Україна протистояти коронавірусу та яких заходів має вжити уряд – "ІнфоВечір"

Стало погано в літаку: у Києві госпіталізували китаянку – що відомо

Стало погано в літаку: у Києві госпіталізували китаянку – що відомо

Коронавірус, 4G у київському метро та моніторингова місія Конгресу місцевих влад Ради Європи – "ІнфоВечір"

Коронавірус, 4G у київському метро та моніторингова місія Конгресу місцевих влад Ради Європи – "ІнфоВечір"