Нещодавно призначений очільник поліції Київської області генерал Анатолій Щадило є власником елітного маєтку у столичному передмісті. На території у майже 50 соток розмістилась вілла на 250 кв. м, лазня, елінг, гостьовий будинок, тенісний корт, гараж та власний пірс.
Майно на десятки мільйонів гривень у правоохоронця знайшли журналісти hromadske.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.
Маєток
Вказується, що обійстя зводилося протягом 2014-2017 років. На початку будівництва Щадило працював заступником голови міліції Волинської області Олександра Терещука.
Згідно з декларацією, три ділянки землі в селі Проців були куплені в різний час приблизно за 300 тис. грн. Нині, вказують розслідувачі, купити в цьому районі навіть шість соток під забудову – можна щонайменше за $20 тис.
Як припускають журналісти, така невисока вартість землі може пояснюватися її формальним призначенням – це території для індивідуального або колективного садівництва, що не призначені для забудови.
Земля почала переходити у власність сім'ї Щадила від грудня 2013 року і по липень 2014 року, якраз у розпал Революції Гідності. Фундамент маєтку заклали на початку 2014-го – і до 2017 року будівництво, включно з рештою приміщень, вже було завершеним.

"Тобто на відбудову всього цього в доволі стиснуті терміни в нього були вільні гроші. Скільки Щадило тоді витратив на маєток, оцінити складно. Будинки, більш подібні до маєтку Анатолія Щадила за метражем і оздобленням, зараз тут пропонують за 10-15 млн грн", – вказується у матеріалі.
Інша елітна нерухомість
Також у родичів нещодавно призначеного топполіціянта виявили чотири квартири в Києві, паркомісця, земельні ділянки поруч зі столицею та два човни. Двокімнатна квартира в середмісті, на вулиці Січових Стрільців, оформлена на його дружину Ірину Щадило, згідно з реєстром прав на нерухоме майно була придбана в 2011 році за 100 тис. грн, хоча ніяк не могла коштувати менше ніж 1 млн грн.
Катер SILVER HAWK 540 був куплений генералом у 2007 році та задекларований за 50 тис. грн. Зараз такий коштуватиме $20 тис. Ще один його човен Islamorada 21 – взагалі відсутній у декларації, хоча й зареєстрований у державному реєстрі судноплавства. Нині такий коштує $25 тис. Водночас офіційні доходи родини Щадила за 2017-2020 роки не сягнули і 2,5 млн грн.
Люстрація, якої не було
Сам правоохоронець підпадав під люстрацію та не мав би після перемоги Євромайдану працювати в держорганах до жовтня 2024 року, впевнена директорка Департаменту з питань люстрації Мін'юсту у 2014-2016 роках Тетяна Козаченко. Звільнити від люстрації можна було лише указом президента – а такого щодо Щадила не було.
Сам голова поліції Київщини заявив, що працював на посаді заступника поліції Волинської області менш як рік, що прямо суперечить його ж біографії, зауважують журналісти.
"Я не міг підпадати під люстрацію, тому що я працював у Києві. Коли я прийшов на Волинь, я там пропрацював рівно три місяці. Я ж не розв’язую ці питання – включати мене в люстрацію чи не включати. Ми підтримували Революцію Гідності, тому, напевно, й не потрапили", – сказав генерал.
Нагадаємо, 11 вересня стало відомо, що керівник поліції Київської області генерал Андрій Нєбитов обійматиме посаду заступника голови Нацполу, а новим очільником главку був призначений генерал поліції третього рангу Анатолій Щадило.
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
- Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.