Підрахунок голосів
Підрахунок голосів 5 канал

Ночі без сну і кримінальне провадження: як триває другий день підрахунку голосів у Києві

Читайте по-русски
Бюлетені з окремих ДВК доводиться перераховувати

Остаточних результатів голосування у столиці ще немає. Така ситуація і в області. Журналісти "5 каналу" перевірили роботу кількох територіальних виборчих комісій Київщини, щоби з'ясувати: чому підрахунки голосів затримуються. Розлогіше – кореспондентка "5 каналу" Евеліна Михайленко.

Другий день після виборів. В Jболонській територіальній виборчій комісії тисняви, яка була у перший день – вже немає. Утім черга ще стоїть.

"Давка, сутички, організація тут нуль. Сказали, що електронна черга, ми записалися на електронну, потім виявилося, що ще й жива. Потім наc з'єднали в одну", – каже Олег, член дільничної виборчої комісії.

"Ми змінюємося, не одна, двоє побули, пішли, через кілька годин приходять такі, і ось сидимо сьогодні, думаємо. Ще на завтра", – говорить Тетяна, членкиня дільничної виборчої комісії.

До обіду вівторка прийняли більш як половину дільничних виборчих комісій. Але частину документації відправили на уточнення.

"Приміщення маленьке, воно не може вмістити таку кількість членів ДВК, тому на першому етапі, коли всі порахувалися і приїхали до нас задаватися з протоколами, були трохи складнощі. Помилки під час складання протоколів, які неможливо виявити без складання уточненого протоколу", – розповідає Інна Співак, голова оболонської територіальної виборчої комісії.

Печерська територіальна виборча комісія трохи більше ніж за добу прийняла всю виборчу документацію. Але нині роботу не закінчила. Підсумки деяких дільничних виборчих комісій доводиться переглядати. Бо бюлетені з окремих ДВК доводиться перераховувати.

"Картина там не критична. Плаває один-два голоси. Люди просто стомилися, ми відкриваємо мішки. Там навіть наліпки – правильні цифри стоять. Чисто технічно помилилися на один голос", – каже Володимир Левицький, член Печерської територіальної виборчої комісії.

Усе прийняли, порахували і лише три протоколи відправили на уточнення через технічні помилки. Шевченківській ТВК залишилося внести ці дані в електронну базу.

"Система інформаційна не працює в нормальному режимі, ми не змогли внести в повному обсязі, але фізично всі протоколи прийняті на опрацювання. Скарг серйозних не надходило від спостерігачів і суб'єктів виборчого процесу", – каже Руслан, член Шевченківської територіальної виборчої комісії.

Інша ситуація в Київській області. Бровари. Третя доба підрахунку голосів.

"Складність, щоби оце приїхати, здати все оце", – говорить Олена, членкиня дільничної виборчої комісії.

"Рахувати було важкувато", – розповідає Світлана, членкиня дільничної виборчої комісії.

"Жінки дописують першу тисячу нормально. На другій тисячі просто віднімається рука. Починає німіти. Навіщо прописувати такі норми в законодавстві? Мені би дуже хотілося поставити запитання депутатам ВР. Хлопці, ви взагалі, думаєте, що ви там пишете?" – каже Роман, член дільничної виборчої комісії.

Ночі без сну, витрачені на підрахунок голосів, можуть виявитися даремними. Позаяк місту загрожує переголосування. Частина виборчих бюлетенів виявилися пронумеровані і на корінці, і на відривному талоні. Тому можна вирахувати, хто за кого голосував.

"Технічна помилка ТВК, вона допущена була несвідомо, не з метою фальсифікувати вибори чи забезпечити місцевій владі змогу проконтролювати свій адміністративний ресурс, що прийшов на вибори", – каже Олексій Скочко, член міської територіальної виборчої комісії.

Свої помилки кинулися виправляти, тільки-но зачинилася дільниця. Щоби уникнути порушення таємниці голосування, комісія відрізала кути талонів із номером та спалила у дворі школи, де і розміщувалася ДВК.

Через пронумеровані бюлетені й контрольні талони поліція вже порушила кримінальне провадження. Чи буде переголосування у Броварах, має вирішити суд.

Евеліна Михайленко, Сергій Барбу, Микола Довгий, "5 канал"

Попередній матеріал
У Мінінфраструктури прокоментували, чому Кабмін забрав в онкохворих майже 62 млн грн
Наступний матеріал
Провокації в небі, диверсії на землі: як на Донеччині окупанти не дотримуються "перемир'я" – сюжет
Loading...
Місцеві вибори: дільниці 25 жовтня "мінували" вже 8 разів – Нацполіція

Місцеві вибори: дільниці 25 жовтня "мінували" вже 8 разів – Нацполіція

Брифінг МВС та Нацполіції щодо перебігу виборчого процесу

Брифінг МВС та Нацполіції щодо перебігу виборчого процесу

Місцеві вибори-2020: Брифінг МВС та Нацполіції

Місцеві вибори-2020: Брифінг МВС та Нацполіції