Дмитро Ламза
Дмитро Ламза 5 канал

Наймолодший та найдобріший директор: 25-річний інформатик змінив столичну школу до невпізнанності

Наймолодший шкільний директор в Україні – це 25-річний Дмитро Ламза. Нині він очолює одну зі столичних шкіл. Чоловік вже став експертом з питань освіти й виховання на багатьох проектах

Герой нашого сюжету вже має три спеціальності: вчитель молодших класів і практичний психолог, керівник навчальних закладів і викладач інформатики. 

Дмитро Ламза родом із Кам'янського, виріс у родині освітян. Каже, що своє призначення зрозумів ще змалку. Між собою друзі називали його "директором" або "Дмитром Володимировичем" уже з 13-ти років.

"Коли ти народився і з пелюшок знаєш, що таке конспект, а твоє найулюбленіше хобі – це писати конспекти або заходи якісь складати, то твій вибір вже стає очевидним: ти маєш бути вчителем", – розповідає Дмитро.

Улітку він виграв конкурс на заміщення вакантної посади директора. У перший робочий день, зізнається, найбільший страх викликали вчителі поважного віку і старого гарту: як вони сприймуть молодого керівника.

"Спершу вони так, з осторогою спілкувалися. То зараз вже, коли перші наради пройшли, перші конференції, і вони бачать, що я не збираюся щось погане робити, і що в голові, вибачте, в мене є всі вольти, як-то кажуть. Ми з ними по-сучасному знаходимо спільну мову", – каже молодий директор школи №210.

25-річного директора з побоюваннями очікували й педагоги. У Світлани Грищенко стаж більший, аніж вік нового керівника. Але вона впевнена – той на своєму місці.

"Дуже молодий, але дуже перспективний. Іноді буває відчай, що в школу приходять не зовсім ті люди, які потрібні були б для виховання нашого майбутнього. Є якісь такі шорсткості, які одразу ж осмислюються, виправляються. З подальшої поведінки нашого директора все це відчувається і видно", – запевняє вчителька школи Світлана Грищенко.

Сам директор викладає інформатику, тож сторінки в соціальних мережах або чати з батьками й учнями для нього – буденність. А години прийому в кабінеті – лише формальність. До Дмитра Ламзи можна заходити будь-коли.

Дивани в коридорах, ремонт спортивної зали, ігрова методика викладання предметів і навіть танцювальні перерви – все це надбання нового керівника. Більше про такого відповідального директора школи – дивіться в сюжеті:

Мрія Дмитра Ламзи – зробити свій заклад по-справжньому європейським: залучити сучасних вчителів, обладнати кабінети найновішою технікою і оживити школу – щоб учням просто не залишалося часу на байдикування.

Анна Брикова, Олександр Фенько, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

"Мам, я вже доросла": як минуло святкування 1 вересня – фоторепортаж

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Блокування "NewsOne": що відбувається під телеканалом
Наступний матеріал
"На низькому старті": хто з нардепів виступає проти Держбюджету-2018
Loading...