Школа в Харькове
Школа в Харькове 5 канал

На що витрачаються гроші батьків у харківських школах: розслідування "5 каналу"

Прозорість шкільних бюджетів допоможе розібратися – чи справді школа потребує додаткового фінансування

Освітяни вирішили розвіяти міф про те, що шкільні потреби оплачують батьки. Відсьогодні навчальні заклади мають оприлюднювати свої кошториси – звітувати про витрати коштів не лише спрямованих із бюджетів різних рівнів, а й інформувати, куди витрачають батьківські гроші. Журналісти "5 каналу" вирішили перевірити – чи потрібна фінансова підтримка батьків школам? Результат – у сюжеті.

Щонайменше 50 грн щомісяця має давати своєму синові на потреби школи Костянтин Карелов. За його словами, школа виправдовує збір коштів дефіцитом бюджету, але він з'ясував, що керівники навчального закладу ці гроші у чиновників навіть не просили. Зазначає: "Спрямовуються запити в дуже обмеженій кількості, з невідомих мені причин. Я просив включити туалетний папір, паперові рушники, крем-мило, ганчірки для шкільної дошки".

У міста просять все, що потрібно, враховуючи побажання батьків – запевняє директор школи№164 Лариса Борщик. А у батьків просять лише на дрібниці, які передбачити наперед неможливо: "Це озеленення школи, це утримання "живого куточка", поточні заходи якісь, що проводяться для дітей. Це те, на що використовуються благодійні внески".

За нехитрими підрахунками, якщо в середньому кожна дитина у класі з 25 учнів щомісяця несе до школи 50 грн – збирається 1250 грн. Помножити на 20 класів – вже 25 тис. грн. Ці гроші школи витрачають на заміну вікон, чи перекриття дахів, тоді як на ці потреби передбачені кошти в бюджеті – нарікають батьківські організації.

"Коли вони знають, що виділили гроші, і вони стоять у плані на заміну даху, відразу же директор підключає свою "артилерію" серед вчителів. І каже: "Дах тече, потрібно гроші збирати". І збирають гроші. Хоча вони вже виділені", – обурюється керівник батьківської організації "Українці – єднаймося!" Олена Грипіч.

Аби зрозуміти, скільки саме становить "тіньовий бюджет" шкіл, у Міністерстві освіти зобов'язали всіх керівників навчальних закладів оприлюднити інформацію щодо фінансових надходжень. Освітяни Харківської області перевіряють виконання цього розпорядження.

Збирати гроші з батьків немає потреби, запевняють в обласному управлінні освіти. Адже, окрім державної субвенції, на зарплату та комунальні платежі, в області діють програми розвитку шкіл. "Питання енергозбереження, заміна вікон, питання утеплення приміщень і, безумовно, це заміна крівлі навчальних закладів, – на все це виділяються кошти", – перераховує заступник начальника управління освіти та науки Харківської ОДА Олена Байназарова.

Прозорість шкільних бюджетів допоможе розібратися – чи справді школа потребує додаткового фінансування, кажуть у батьківських організаціях. І закликають – не піддаватися на безпідставні вимоги вчителів здати гроші.

Оксана Нечепоренко, В'ячеслав Кузьменко, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею:

Як Президент на Донеччині надсучасні опорні школи відкрив – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"Певно, найбільш творча професія в армії": один день із саперами Донеччини
Наступний матеріал
Віденський вальс, полька, танго та румба: як пройшов бал у військовому ліцеї ім. Богуна
Loading...