Меджліс активісти на майдані Незалежності 5 канал

На Майдані активісти протестують проти "другого геноциду" кримськотатарського народу

Крім того, мітингувальники висловили обурення "судилищем" у РФ щодо заборони Меджлісу

На Майдані Незалежності в Києві цими хвилинами відбувається акція протесту проти репресивної політики Росії у Криму. Активісти закликали посилити санкції проти РФ, щоб врятувати кримських татар.

За словами мітингарів, окупаційна влада Криму репресує найактивніших кримських татар: їх катують, викрадають та ув'язнюють. Крім того, обурення викликає судилище у Росії, яке має відповісти на скаргу щодо заборони Меджлісу в анексованому Криму.

Учасники акції на Майдані заявляють, що сприймають цей суд як виставу, мета якої законодавчо закріпити другий геноцид кримськотатарського народу.

"Ми дочекались того часу, коли у 2014 році окупанти прийшли та заборонили Меджліс. У ці хвилини вони проводять ганебне судилище, аби надати Меджлісу екстремістський характер діяльності. Вони хочуть заборонити Меджліс на території Криму. У такий спосіб вони забороняють кримськотатарський народ", - переконує член Меджлісу кримськотатарського народу Різа Шевкієв.

Представники кримських татар також стверджують, що нині за свої політичні переконання в ув'язненні перебувають 17 кримських татар. Після визнання Меджлісу екстремістською організацією ця цифра може значно зрости.

"Сьогодні ми тут з трьох причин. Перша - показати російській владі і окупаційній владі Криму, що все це не лишається невідомим. Друге - подати сигнал людям, які лишилися сам на сам з окупантами. Це сигнал солідарності. Третє - звернутися до Європейського Союзу, до США, до Канади, Австралії, Японії з тим, щоб вони використали важелі впливу (на Росію)", - додає голова громадської ініціативи "Крим-SOS" Олександра Матвійчук. 

Як повідомлялося, 29 вересня ФСБ РФ влаштувало обшук та допитало татарку через її проукраїнську позицію.

Нагадаємо, наразі Верховний суд РФ почав розгляд скарги щодо заборони Меджлісу в анексованому Криму.

Попередній матеріал
СБУ впіймали виробника сурогатної горілки, через яку померли 25 людей
Наступний матеріал
Соціолог пояснив, чому серед українців знижується підтримка євроінтеграції

Репресії у Криму: ФСБ влаштувало обшук та допитало татарку через її проукраїнську позицію

Верховний суд РФ почав розгляд скарги щодо заборони Меджлісу в анексованому Криму

Прокуратура Криму відкрила проти Поклонської кримінальне провадження

В окупованому Криму зник ще один кримський татарин