Про це в ефірі "5 каналу" у програмі "Інформаційний день" повідомив директор соціологічної служби "Рейтинг" Олексій Антипович.
"Розглянемо, у динаміці ставлення українців до Євросоюзу, на жаль, має негативну тенденцію, тенденцію до зниження підтримки. Причому це не тому, що Євросоюз поганий чи Україна обирає інший вектор, нічого подібного. Просто немає реальних кроків, немає реального результату нашої євроінтеграції і українці розчаровуються", - зазначив Антипович.
"Люди очікують, що ми будемо жити так, як живуть у Європі. На жаль, окрім бажання, що ми хочемо ходити, як в Європі, жити, як в Європі, мати статки, як в Європі. На цьому все зупиняється, тому що працювати як в Європі, дотримуватися законів, як в Європі, судити, як в Європі, або ж боротися з корупцією, або точніше не займатися побутовою корупцією, оце вже українцям не вдається уявити собі", - сказав соціолог.
"Почнемо з віку, старше покоління нікуди не їздить. На жаль, в Україні старше покоління – ще радянська традиція, наші бабусі й дідусі нікуди не їздять і їм цей безвізовий режим чи Європа, їм це не потрібно. Натомість активне населення, воно хотіло б їздити і хотіло б мати можливість працювати, навчатися, просто подорожувати. Тому якби ми проаналізували відповіді українців, чи хотіли б вони до Євросоюзу, не серед всього населення, а серед активної його частини, скажімо до 50-ти років, то ми побачили б, що близько 2/3 українців хочуть і безвізовий режим, і хочуть до Європи, тобто вибір активної частини є дуже великим", - додав він.