Масштабна пожежа за 2 кілометри від заправки сталася на Київщині. Полум'я зайнялося через торф'яники, а загасити його було вкрай складно, бо виникли проблеми з доступом до води. То як врешті вирішили цю ситуацію? І як довго ліквідовували пожежу – у сюжеті журналістки "5 каналу" Софії Норенко.
Майже тиждень вогнеборці гасять торфʼяники на Київщині. Тут сталося загоряння на 5 гектарах, та нині вже тривають фінальні роботи.
Такі пожежі не рідкість для України, зауважують рятувальники. Якщо довго немає дощів у спекотну погоду, ризики підвищуються.
"У цьому році в нас літо минуло, тому що була більше дощова погода і трав'яний настил був більш зелений, а взагалі по прогнозах була й до 40. Була температура на подвір'ї і трава вже підсохла, і буквально за один день, бачите, після підпалу цього трав'яного масиву виникла пожежа на такій великій площі", – розповів начальник 36-ї державної пожежно-рятувальної частини Ірпеня Дмитро Чичка.
Від місця пожежі до найближчого населеного пункту близько 3-х кілометрів. До того ж поруч заправка.
"Торф, це така штука, він розповсюджується не лише методом горіння. Що я маю на увазі, він горить, фронт іде, це в одному випадку, а ще вітер піднімає ось ці іскри і він розносить його далі, далі, іскри далі поніс, там загорілася трава і площа пожежі збільшується в геометричній прогресії", – пояснює начальник караулу ГУ ДСНС в Київській області Олександр Забарило.
Завдяки швидкій реакції ДСНСників удалося за перші дні локалізувати полум'я.
"Бачили, що багато пожежних машин їхало і проїжджали там машиною, то там справді багато згоріло", – каже жителька Київщини Маргарита.
"Бачила, що тільки воду там набирали із водопроводу для машини пожежної, а так ні запаху, нічого в нас тут не чуть", – згадує жителька Київської області Ольга.
Саме з безперешкодним доступом до води були найбільші проблеми. Найближча річка Бучанка, та шлюз до неї був перекритий і вона не наповнювалася водою. Поки це питання вирішували, воду доводилося підвозити.
"Відкрили цей на дамбі шлюз і зараз буде наповнюватися річка і гасити цю пожежу буде набагато, набагато легше, бо буде вода", – повідомив міський голова Ірпеня.
"Залягання самих торфовищ від 30 сантиметрів до пів метра, а то й метр є залягання глибиною, і воно як горить, то горить дуже глибоко і до нього докопатися складно і доводиться в один квадратний метр і тонну, і 10 тонн води, і не загасиш його", – пояснює начальник караулу ГУ ДСНС в Київській області Олександр Забарило.
Аби ліквідувати полум'я на всій площі, вогнеборці щоденно працюють від 7-ї ранку до 8-ї вечора.
"Вночі ми не працювали, тому що це небезпечно взагалі, тому що в торф можна провалитися, можна дістати великі опіки, тому це заборонено", – зазначає начальник 36-ї державної пожежно-рятувальної частини Ірпеня Дмитро Чичка.
Софія Норенко. Микола Чеботарьов. "5 канал"
Читайте також: Смог у Києві: як ДСНС ліквідовують займання на торфовищах біля столиці
Дивіться також відео: Усі "Калібри" збили. ЦЕ БУВ ЖОРСТКИЙ ПОВІТРЯНИЙ БІЙ в умовах негоди і шторму. Сергій Братчук.
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
- Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.